Fortuna 1 liga: Warta wciąż liderem, Miedź na remis

• Data publikacji: 11.11.2019, 19:06

Spotkaniem Chrobrego Głogów z Podbeskidziem pożegnaliśmy 17 kolejkę Fortuny 1 Ligi. Na czele tabeli wciąż utrzymuje się Warta Poznań, która w sobotę pokonała Stomil Olsztyn 3:1.

Stomil Olsztyn - Warta Poznań 1:3 (0:0)

Sobczak 71' - Kupczak 57', 78', Jaroch 89'

Bezdzietna była pierwsza połowa spotkania lidera tabeli ze Stomilem Olsztyn. Poznaniacy nie oddali celnego strzału na bramkę, choć mieli 58% posiadania piłki. Potwierdziło się zatem, iż piłki nie wystarczy posiadać - trzeba jeszcze potrafić ją wykorzystać. To na pewno potrafił Stomil. Stworzyli 7 sytuacji bramkowych, z czego 4 zakończone celnymi strzałami - a to wszystko przy 42% posiadaniu piłki. Po żadnym z nich piłka nie znalazła miejsca w bramce, więc do przerwy było 0:0. W drugiej połowie nieznaczną przewagę optyczną miał Stomil. To oni częściej byli przy piłce, ale skuteczniejsza była Warta. Poznaniacy wyszli na prowadzenie w 57. minucie - Kupczak wykorzystał rzut karny. Olsztynian stać było na wyrównanie, które miało miejsce w 71. minucie za sprawą Szymona Sobczaka, ale wysiłek kolegi z drużyny poszedł na marne raptem 6 minut później. Piłkarze gospodarzy znów sprokurowali rzut karny, z którego nie pomylił się Mateusz Kupczak - napastnik gości skompletował tym samym dublet. Wynik meczu ustalił Gracjan Jaroch w 89. minucie.

GKS Jastrzębie - Miedź Legnica 2:2 (1:0)

Wróbel 39', Farid 66' - Musa 80', Marquitos 88'

Na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze. W 39' minucie do bramki trafił Jakub Wróbel, jak się później okazało - bramka Polaka była jedyną w pierwszych 45 minutach, choć statystycznie okazji nie brakowało, bowiem obie drużyny wypracowały sobie łącznie 17 sytuacji podbramkowych. Po przerwie do siatki znów trafili gospodarze, tym razem bramką popisał się Ali Farid. Ukrainiec podwyższył prowadzenie swojego zespołu na relatywnie bezpieczny poziom, jednak spadkowiczom z poprzedniego sezonu Ekstraklasy - mianowicie Miedzi Legnica - udało się wrócić z dalekiej podróży i wyłuskać podział punktów w tym spotkaniu. Najpierw w 80. minucie Bozo Musa, 8 minut później Marcos Marquitos pogrążyli nadzieje kibiców gospodarzy na zwycięstwo w tym meczu.