Koszykówka - LM: czwarta przegrana "Twardych Pierników"

• Data publikacji: 12.11.2019, 20:44

"Twarde Pierniki" przegrały kolejny mecz w koszykarskiej lidze mistrzów. Tym razem, na wyjeździe z litewskim - BC Lietkabelis - 98:83.

Dla koszykarzy z Torunia to już czwarta porażka w tej edycji ligi mistrzów. Scenariusz wszystkich dotychczasowych spotkań był bardzo podobny. W miarę wyrównane trzy kwarty, a w ostatniej demolka w wykonaniu rywali. Tak też było tym razem. Do przerwy, gospodarze prowadzili - 50:45, a kolejna odsłona zakończyła się remisem po 18. Niestety dla Polaków, w ostatniej części znów czegoś zabrakło i przegrali ją różnicą dziesięciu oczek - 30:20, zaś całe spotkanie - 98:83. Katem "Twardych Pierników" okazał się być Zeljko Sakić, który zdobył aż 32 punkty dla swojego zespołu. Swoje dołożył też Tomas Dimsa, rzucając 19 oczek.

BC Lietkabelis 98:83 Polski Cukier Toruń (26:23, 24:22, 18:18, 30:20)

BC Lietkabelis: Zeljko Sakić 32, Tomas Dimsa 19, Martynas Sajus 13, Paulius Valinskas 11, Margiris Normantas 10, Gabrielius Maldunas 10, Olufemi Olujobi 3, Marius Valinskas 0, Vytenis Lipkevicius 0

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 21, Alade Aminu 14, Aaron Cel 12, Keith Hornsby 12, Kyle Weaver 11, Bartosz Diduszko 8, Mikołaj Ratajczak 3, Aleksander Perka 2, Ignacy Grochowski 0