PHL: Re-Plast Unia Oświęcim pokonuje mistrza Polski!

• Data publikacji: 12.11.2019, 20:49

Hit 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi rozegrany został w Oświęcimiu, gdzie przy wypełnionej po brzegi hali przy ul. Chemików 4 gospodarze czyli Re-Plast Unia Oświęcim podejmowała mistrza Polski GKS Tychy.

Gospodarze fenomenalnie rozpoczęli spotkanie, bo już w 22. sekundzie wynik otworzył napastnik Unii - Luka Kalan. Unici z minuty na minutę co raz bardziej naciskali na mistrzów, lecz bezskutecznie. Widać było, że trener gospodarzy dobrze wykorzystał przerwę reprezentacyjną na poprawienie gry swoich podopiecznych, bo Ci prezentowali się bardzo dobrze. W 9. minucie jeden z nielicznych ataków GKS-u Tychy zakończył się bramką. Christian Mroczkowski samotnie wjechał do tercji i oddał strzał zza obrońcy, który zaskoczył Clarka Saundersa. Do końca tercji to Oświęcimianie atakowali i raz po raz bramkę strzeżoną przez reprezentanta naszej kadry - Johna Murray'a.

W drugiej tercji również z gry więcej mieli gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli wyjść po raz drugi na prowadzenie. Mistrzowie Polski umiejętnie się bronili i wyprowadzali kontry. W 32. minucie kibicie w hali po raz kolejny eksplodowali, a to za sprawą Jakuba Saura i jego sprytnego strzału z niebieskiej linii. Hokeiści Unii mieli masę sytuacji w których mogli podwyższyć prowadzenie, ale po raz kolejny mieli problem ze skutecznością. Natomiast pod koniec tercji grający w przewadze Tyszanie byli blisko wyrównania za sprawą Aleksieja Jefimienki, który strzelił w słupek bo szybkiej i składnej akcji. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bo chwilę po sytuacji napastnika GKS-u w akcji sam na sam faulowany był Gregor Koblar w związku z czym sędzia podyktował karnego dla Unii. Karnego wykorzystał Aleksiej Trandin i podwyższył prowadzenie na 3:1 na 11. sekund przed końcem drugiej odsłony.

Trzecia tercja to już głęboka defensywa Unii Oświęcim i czekanie na swoje okazje z kontry. Tyszanie starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale tego dnia bramkarz Unii był świetnie dysponowany. Decydujący, a zarazem ostatni cios w tym spotkaniu zadał napastnik Unii - Damian Piotrowicz. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Unii nad obecnym mistrzem Polski GKS-em Tychy 4:1. Wynik ten może bardzo cieszyć Oświęcimian, którzy znacząco przybliżyli się do awansu do finałów Pucharu Polski.

Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

1:0 - Luka Kalan (Koblar, Themar) 0:22

1:1 - Christian Mroczkowski (Pociecha, Cichy) 8:45

2:1 - Jakub Saur (Zatko, Wanat) 31:24

3:1 - Aleksiej Trandin - karny 39:49

4:1 - Damian Piotrowicz (Kalan) 47:13