Koszykówka - LM: świetny początek i zwycięstwo Anwilu

• Data publikacji: 13.11.2019, 20:47

Anwil Włocławek wygrał u siebie 80:71 z Telenet Giants Antwerp w ramach Ligi Mistrzów koszykarzy. Po pięciu kolejkach mistrzowie Polski mają na swoim koncie dwa zwycięstwa.

W meczu 5. kolejki Champions League we Włocławku Anwil podejmował Telenet Giants Antwerp. Obydwa zespoły do tej pory wygrały tylko raz. Tym samym bardzo potrzebują punktów, żeby nadal liczyć się w walce o wyjście z grupy B. Początek meczu był wymarzony dla Anwilu. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 11:0. Pierwsze punkty w nowym zespole zdobył nowy środkowy, Shawn Jones. Goście z Antwerpii wyszli z zerowego dorobku punktowego dopiero po 3 minutach. Do końca pierwszej kwarty przewaga Anwilu utrzymywała się w granicach 10 punktów, a po 10 minutach było 28:17.

Giants Antwerp obudzili się po słabym otwarciu meczu i toczyli wyrównaną walkę z polskim zespołem. Do przerwy Anwil miał 10 punktów przewagi (44:34). Trzecia kwarta należała do zespołu z Belgii. Giants w połowie tej części meczu doprowadzili do wyrównania. Koszykarze z Antwerpii wyszli nawet na prowadzenie 55:54. Gospodarze szybko odpowiedzieli i w ostatniej minucie trzeciej kwarty wypracowali 6 punktów przewagi.

Do samego końca ekipa z Włocławka nie była pewna wygranej. Anwil nie oddał prowadzenia i ostatecznie triumfował 80:71. Grę zespołu Igora Milicia prowadził tercet Chase Simon, Tony Wroten i Ricky Ledo. Każdy z nich zdobył po 17 punktów. Problemem zespołu z Włocławka były zbiórki. W pewnych momentach Giants dominowali pod tablicą Anwilu. Stąd aż 22 zbiórki Dave'a Dudzinskiego, który zdobywając także 21 punktów, zanotował double-double i był najlepszym graczem ekipy gości. Sytuacja Anwilu w tabeli grupy bardzo się poprawiła. Mistrzowie Polski są blisko miejsca dającego awans.

Anwil Włocławek - Telenet Giants Antwerp 80:71 (28:17, 16:17, 17:21, 19:16)

Anwil Włocławek: Ledo 17, Wroten 17, Simon 17, Freimanis 10, Szewczyk 8, Dowe 6, Sulima 0, Jones 3, Karolak 0, Sokołowski 2, Milanowić 0, Wadowski

Telenet Giants Antwerp: Dudzinski 21, Sanders 11, Kesteloot 11, Vanwijn 6, Donkor 7, Klassen 1, Fall Faye 7, Rupnik 6, Rogiers 1, Van Den Eyden, De Ridder, Bleijenbergh 0.