El. EURO 2020: wyszarpany awans Francji. Turcja i Czechy też jadą na Euro

• Data publikacji: 14.11.2019, 23:55

W jednym z ciekawszych spotkań przedostatniej kolejki eliminacji do EURO 2020, Francja pokonała Mołdawię - 2:1 i zapewniła sobie awans do turnieju głównego. Z podobnego sukcesu cieszyli się dziś Turcy oraz Czesi.

Francuzi byli rzecz jasna faworytami spotkania z ekipą Mołdawii. Jeden już początek meczu pokazał, że o punkty nie będzie łatwo. W 9. minucie, Valentin Rata wykorzystał błąd jednego z obrońców przy wyprowadzaniu piłki, przejmując ją i umieszczając w siatce. W kolejnych fragmentach gospodarze coraz bardziej atakowali, ale nie mogli przełamać twardej, mołdawskiej defensywy. Dopiero na dziesięć minut przed przerwą, Raphael Varane, głową doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominującą stroną byli "Trójkolorowi", a Mołdawianie nadal dzielnie stawiali opór. Tak było do 78. minuty, kiedy to Gediminas Mazeika podyktował rzut karny dla Francji. Do piłki podszedł Oliver Giroud i pewnym strzałem pokonał Alexeia Coseleva, zapewniając swojej drużynie trzy punkty i awans na Euro 2020.

Francja - Mołdawia 2:1 (1:1)

Bramki: 35' Varane, 78' (k.) Giroud - 9' Rata

Francja: Mandanda - Pavard, Varane, Lenglet, Digne - Kante, Tolisso, Mbappe, Griezmann, Coman (78' Lemar) - Giroud

Mołdawia: Coselev - Craciun, Posmac, Armas, Jardan (68' Graur) - Cociuc, Carp, Ionita, Platica - Rata (82' Patras), Ginsari (74' Milinceanu)

Żółte kartki: 73' Digne - 34' Rata, 38' Craciun, 54' Jardan, 77' Posmac

Sędziował: Gediminas Mazeika (Litwa)

.....

Pozostałe wyniki czwartkowych spotkań:

Turcja 0:0 Islandia

Albania 2:2 Andora

6' Balaj, 55' Manaj - 18', 48' Martinez

Anglia 7:0 Czarnogóra

11' Oxlade-Chamberlain, 19', 24', 37' Kane, 30' Rashford, 66' (sam.) Sofranac, 84' Abraham

Czechy 2:1 Kosowo

71' Kral, 79' Celustka - 50' Nuhiu

Portugalia 6:0 Litwa

7' (k.), 22', 65' Ronaldo, 52' Pizzi, 56' Pacienca, 63' Bernardo Silva

Serbia 3:2 Luksemburg

11', 43' Mitrović, 70' Radonjic - 54' Rodrigues, 75' Turpel