PHL: wielkie emocje w Nowym Targu, minimalna wygrana Podhala

• Data publikacji: 15.11.2019, 21:18

Hokeiści Podhala Nowy Targ, po emocjonującym spotkaniu 20. kolejki Polskiej Hokej Ligi, minimalnie pokonali KH Energę Toruń.

Wydawało się, że nowotarżanie łatwo sobie poradzą w meczu z ekipą z Torunia. Goście nie zamierzali się jednak łatwo poddać i postawili gospodarzom trudne warunki. Pierwsza tercja tego starcia była dość spokojna i gole w niej padły. Na początku drugiej części, torunianie wykorzystali grę w przewadze, a Jarosław Dołęga zamienił dogranie Michała Kalinowskiego na bramkę. Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, bo raptem trzy minuty, kiedy wyrównał Krystian Dziubiński. Chwilę potem, prowadzenie "Szarotkom", dał Tomas Franek, odbierając krążek od Dziubińskiego. Ambitne "Stalowe Pierniki" doprowadziły do szybkiego remisu, za sprawą swojego kapitana Bartosza Fraszki. Jednak druga tercja zakończyła się kolejnym trafieniem dla Podhala. Tym razem, na listę strzelców, wpisał się Richard Jencik. Początek ostatniej odsłony, to znów bramka dla zespołu z Torunia. Po rosyjskiej akcji -  podaniu Alexandra Grebenyuka i trafieniu Artyoma Sadretdinova zrobiło się - 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do czesko-słowackiego duetu gospodarzy. Asysta Emila Sveca i bramka na wagę trzech punktów Jencika.

Podhale Nowy Targ 4:3 KH Energa Toruń