Koszykówka - VTB: zwycięstwo Stelmetu w Niżnym Nowogrodzie

• Data publikacji: 16.11.2019, 17:35

Stelmet Zielona Góra wygrał 87:82 w wyjazdowym meczu Zjednoczonej Ligi VTB w Niżnym Nowogrodzie. Podczas spotkania miało miejsce wiele zwrotów akcji.

W kolejnym meczu ligi VTB Stelmet zmierzył się z czołowym zespołem w tabeli. Podopiecznych Żana Tabaka w Niżnym Nowogrodzie czekało trudne zadanie. Polski zespół bardzo obiecująco otworzył spotkanie. Stelmet już w pierwszych minutach zdobył kilka punktów przewagi i prowadził nawet 10 punktami (18:8). Pod koniec kwarty gospodarze zdołali odrobić część strat i po 10 minutach było 24:20.

Na początku drugiej części gry ekipa Niżnego Nowogrodu wyszła na prowadzenie. Gra była wyrównana, a do przerwy gospodarze prowadzili 48:46. Po przerwie lepiej grała drużyna z Rosji. W 9. minucie trzeciej kwarty Niżny Nowogród prowadził 67:55. Potem z dystansu trafił Przemysław Zamojski i był to dopiero pierwszy celny rzut za trzy Stelmetu w meczu. Jeszcze w trzeciej odsłonie gry goście zniwelowali stratę do 6 punktów. Sprawiło to, że losy meczu nie były rozstrzygnięte.

W pierwszych minutach czwartej kwarty Niżny Nowogród znowu miał 10 punktów przewagi (73:63). Stelmet rzucił 6 punktów z rzędu i nabrał pewności siebie. Zespół z Rosji ponownie odskoczył i prowadził 80:71, ale ponownie miał przestój. Ekipa z Zielonej Góra wykorzystała to. Stelmet poprawił celność rzutów za trzy, a ciężar gry na siebie wziął Ludwig Hakanson. Stelmet objął prowadzenie 85:80. Ostatecznie zespół Żana Tabaka wygrał 87:82.

Najskuteczniejszym koszykarzem Stelmetu był Ludwig Hakanson. Szwed zdobył 22 punkty. Polski zespół wygrał trzecie spotkanie w lidze VTB. Na swoim koncie ma także 3 porażki. Niżny Nowogród ma identyczny bilans.

Niżny Nowogród - Stelmet Zielona Góra 82:87 (20:24, 28:22, 21:17, 13:24)