PGNiG Superliga kobiet: emocje do ostatnich sekund, KPR wygrywa jedną bramką

• Data publikacji: 17.11.2019, 16:30

Za nami 10. kolejka ekstraklasy szczypiornistek. Najciekawiej było w Kobierzycach, gdzie KPR Gminy jedną bramką pokonał zespół z Koszalina. Poza tym wysokie zwycięstwa zanotowały drużyny z Lubina, Jarosławia i Lublina.

Niezwykle emocjonujące było spotkanie w Kobierzycach, gdzie kończyła się druga runda spotkań PGNiG Superligi kobiet. Miejscowe zawodniczki po raz drugi okazały się lepsze od rywalek z Koszalina i dzięki temu wskoczyły na podium ligowej tabeli. Od samego początku, na parkiecie dominowały gospodynie, a wynik szybko otworzyła Martyna Michalak. W bramce doskonale spisywała się Beata Kowalczyk, a obrona była niezwykle twarda. W kolejnych minutach przewaga stopniowo wzrastała i zrobiło się - 6:2, a na przerwę KPR Gminy schodził z prowadzeniem - 14:10. Po zmianie stron, w szeregi zespołu z Kobierzyc wdało się sporo nerwowości, a koszalinianki zmniejszyły nieco straty. Później, ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Kinga Jakubowska i miejscowe znów odskoczyły. Pięć minut przed końcową syreną zrobiło się po równo i emocje dopiero się rozpoczynały. Prowadzenie przyjezdnym dała Nataliia Volovnyk, a do ponownego remisu, rzutem do pustej bramki, doprowadziła Natalia Janas. W ostatnich sekundach meczu, skuteczną interwencją popisała się Kowalczyk, a Jakubowska zapewniła KPR-owi zwycięstwo - 24:23.

KPR Gminy Kobierzyce 24:23 Młyny Stoisław Koszalin (14:10)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 2, Ilnicka 1, Tomczyk 1, Piotrowska, Janas 4, Wiertelak 3, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 2, Despodovska, Wicik, Michalak 2

Młyny Stoisław Koszalin: Prudzenica, Filończuk, Sach – Han 1, Urbaniak 3, Mazurek 3, Mączka 6, Tracz, Volovnyk 6, Rycharska 2, Smolinh, Borysławska 1, Tomczyk M., Andriichuk 1