NHL: zwycięstwo Capitals po karnych w hicie

• Data publikacji: 17.11.2019, 11:10

Najciekawiej spośród dzisiejszych spotkań NHL zapowiadał się mecz Boston Bruins z Washington Capitals. Po zwycięstwo 3:2 po rzutach karnych sięgnęli goście.

W Bostonie spotkały się ekipy z czołówki tabeli Konferencji Wschodniej. W 12. minucie wynik otworzył Charlie Coyle. Capitals wyrównali za sprawą Travisa Boyda, który zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie. W drugiej tercji akcję Bruins wykończył David Pastrnak i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. W końcówce podstawowego czasu gry goście wycofali bramkarza. Przyniosło to efekt, bo do dogrywki doprowadził T.J. Oshie. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których po pięciu seriach wygrała drużyna z Waszyngtonu. Bramki dla gości zdobyli Nicklas Backstroem i Jakub Vrana. Capitals umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Wschodniej i są najlepszym zespołem ligi z 15 zwycięstwami. Bruins zajmują na Wschodzie trzecią pozycję.

Na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej plasują się New York Islanders. W Filadelfii ekipa z Nowego Jorku przegrywała 0:3, ale w ostatnich 12 minutach trzeciej tercji doprowadziła do dogrywki i ostatecznie wygrała z Flyers po karnych. Trzecią porażkę z rzędu ponieśli St.Louis Blues. Liderzy Konferencji Zachodniej ulegli 1:4 Anaheim Ducks. Nie wykorzystali tego Edmonton Oilers. Nafciarze przegrali po dogrywce 4:5 z Dallas Stars.

Minnesota Wild - Carolina Hurricanes 3:4 (0:2, 3:1, 0:0, 0:1)
Edmonton Oilers - Dallas Stars 4:5 (2:1, 2:1, 0:2, 0:1)
Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Arizona Coyotes - Calgary Flames 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Tampa Bay Lightning - Winnipeg Jets 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Boston Bruins - Washington Capitals 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:2)
Philadelphia Flyers - New York Islanders 3:4 (2:0, 1:0, 0:3, 0:0, 0:2)
San Jose Sharks - Detroit Red Wings 4:3 (1:0, 2:2, 0:1, 0:0, 1:0)
Vancouver Canucks - Colorado Avalanche 4:5 (1:1, 1:2, 2:1, 0:1)
Montreal Canadiens - New Jersey Devils 3:4 (1:1, 2:1, 0:1, 0:1)