Handball Bundesliga: THW Kiel lepszy w hicie kolejki
MaxPixel.com

• Data publikacji: 17.11.2019, 18:50

THW Kiel wygrało 32:23 z TSV Hannover-Burgdorf w najciekawszym meczu 13. kolejki niemieckiej ligi piłkarzy ręcznych. Zespół z Hannoveru stracił prowadzenie na rzecz Flensburga.

Po zwycięstwie w meczu Ligi Mistrzów w Porto THW Kiel czekało kolejne trudne zadanie. Kilończycy podejmowali u siebie lidera Bundesligi, TSV Hannover-Burgdorf. Był to hit 13. kolejki, chociaż Hannover ostatnio jest w gorszej formie. W dzisiejszym meczu stronę dominującą byli Kilończycy. Zebry już w pierwszych minutach uzyskały kilka trafień przewagi. Po 30 minutach THW prowadziło 17:12. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na placu gry i pewnie wygrali 32:23. Najskuteczniejszym graczem meczu został Harald Reinkind. Rozgrywający Kilonii zdobył 9 bramek.

W "polskim" meczu TBV Lemgo Lippe zmierzyło się z SG Flensburg-Handewitt. Goście pewnie wywiązali się z roli faworytów. Zespół Michała Jureckiego wygrał 27:18. Polski rozgrywający nie zagrał. Piotr Wyszomirski przez 37 minut bronił bramki Lemgo i zagrał ze skutecznością 27%. Flensburg po porażce Hannoveru został liderem ligi, także z dorobkiem 20 punktów. Lemgo plasuje się tuż nad strefą spadkową. Blisko sprawienia niespodzianki w meczu z Rhein-Neckar Loewen był SC DHfK Leipzig Macieja Gębali. Lwy wygrały dopiero po bramce Alexandra Peterssona na 29:28 na 11 sekund przed końcem. Gębala rzucił jedną bramkę. Piotr Chrapkowski nie wpisał się na listę strzelców w meczu w Erlangen. SC Magdeburg sięgnął po wyjazdowe zwycięstwo 32:27. Maciej Majdziński rzucił bramkę w wygranym 31:25 przez Bergischer meczu z TVB Stuttgart.