PLK: Polski Cukier Toruń samodzielnym liderem

• Data publikacji: 17.11.2019, 21:28

Za nami 8. kolejka Polskiej Ligi Koszykówki. Siedem zwycięstw na swoim koncie ma tylko Polski Cukier Toruń, który jest liderem tabeli.

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zmierzyli się na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański. Byli zdecydowanymi faworytami tego meczu, gdyż Polpharma w tym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego meczu. Drużyna ze Starogardu Gdańskiego sprawiło dużo problemów "Twardym Piernikom". Na początku meczu wypracowała kilka punktów przewagi, a potem utrzymywała kontakt z wyżej notowanym przeciwnikiem. Do przerwy był remis 43:43. Przed ostatnią kwartą było 62:62. Polski Cukier odskoczył jednak na kilka punktów przewagi i ostatecznie wygrał 89:86. Ekipa z Torunia jako jedyna ma na swoim koncie tylko jedną porażkę.

Szansę na bilans 7-1 miał także Trefl Sopot, który do tej pory u siebie nie przegrał. Drużyna z Trójmiasta przegrała jednak 82:95 ze Startem Lublin. Tym samym podopieczni Davida Dedka również mają na swoim koncie 6 zwycięstw i sąsiadują z Treflem w tabeli. Taki sam bilans wygranych i porażek ma także Stelmet Zielona Góra, który wygrał 97:81 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Okazją na szóste zwycięstwo zaprzepaścili koszykarze Anwilu Włocławek i Kinga Szczecin. Mistrzowie Polski po słabej grze przegrali 78:82 z HydroTruckiem Radom. King Wilki Morskie po wyrównanym starciu niespodziewanie ulegli 85:87 Enei Astoria Bydgoszcz.