EHF Liga Mistrzyń: pożegnanie MKS-u Perły Lublin z rozgrywkami

• Data publikacji: 17.11.2019, 16:37

Szczypiornistki MKS-u Perły Lublin przegrały na wyjeździe z Team Esbjerg w ostatnim meczu grupy B Ligi Mistrzyń. Polski zespół odpadł z rozgrywek, zajmując ostatnie miejsce w grupie.

Ostatni mecz w tym sezonie Ligi Mistrzyń MKS Perła Lublin rozegrała w Danii. Rywalkami mistrzyń Polski był Team Esbjerg. W meczu w Lublinie MKS do przerwy toczył wyrównaną walkę z Estavaną Polman, Sonją Frey i spółką. W Esbjerg tak jednak nie było. Gospodynie objęły prowadzenie 3:0. Pierwszą bramkę dla MKS-u w 5. minucie zdobyła Joanna Szarawaga. Team Esbjerg powiększała przewagę, grając skutecznie z kontry. Po kwadransie było 10:4.

Dunki dorzuciły kolejne cztery trafienie i uzyskały 10 bramek przewagi. Na tablicy wyników widniał nawet rezultat 20:7, ale w końcówce dwie bramki dla ekipy gości rzuciła Patrycja Królikowska i do przerwy polski zespół przegrywał 9:20. W drugiej połowie zespół z Lublina grał lepiej, ale zwycięstwo Team Esbjerg było przesądzone. Ostatecznie duńska drużyna wygrała 35:22. Po 6 bramek zdobyły Clara Danielsson i Kristine Breistol. Najwięcej bramek dla Lublina (4) rzuciła Joanna Szarawaga.

MKS Perła Lublin zajęła ostatnie, 4. miejsce w grupie B, przegrywając wszystkie mecze. Grupę wygrał Rostow z dorobkiem 9 punktów. Punkt mniej zdobył Esbjerg, a dwa punkty mniej CSM Bukareszt. Te trzy zespoły awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Team Esbjerg - MKS Perła Lublin 35:22 (20:9)

Team Esbjerg: Poulsen, Granlund - Danielsson 6, Breistol 6, Frey 4, Polman, Halicević 5, Jorgensen 4, Frafjord 4, Jacobsen 5, Solberg, Nielsen 1

MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen - Blazewić 3, Szarawaga 4, Królikowska 3, Achruk 3, Matuszczyk 3, Łabuda 2, Nosek 0, Gadzina 2, Gęga, Olek 0, Nocuń 2.