PHL: Jastrzębie wciąż niepokonane

• Data publikacji: 17.11.2019, 20:16

Dziś odbyły się 4 mecze w ramach 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Tym razem jastrzębianie okazali się lepsi od torunian, wygrywając na Tor-Torze 4:3.

Ekipa z Jastrzębia, mimo bycia zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, nie miała łatwo. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli ich rywale. Torunianie trafili do siatki Ondreja Raszki grając w osłabieniu, a szczęśliwcem okazał się Bartosz Fraszko. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bo kilka minut później Radosław Nalewajka wyrównał.

W drugiej tercji dość szybko prowadzenie objęli goście. Dobra akcja Polaków zakończona bramką Patryka Matusika. Chwilę później jednak ponownie był wynik remisowy. Denis Sergushkin pokonał jastrzębskiego golkipera, gdy torunianie grali w przewadze. Sześć sekund przed zakończeniem drugiej części meczu Kamil Wałęga (Jastrzębie) oddał solidny strzał, którego bramkarz gospodarzy nie obronił i było 3:2 dla gości.

JKH podwyższyło prowadzenie w 7. minucie trzeciej tercji. Gola na 4:2 zdobył Kamil Górny. Torunianie zdołali nawiązać jeszcze kontakt z rywalem, dzięki drugiej w tym spotkaniu bramce Sergushkina. Mimo starań zawodników i dopingu kibiców KH Energa nie wyrównała, toteż spotkanie zakończyło się kolejnym zwycięstwem jastrzębian 4:3.