Tenis stołowy - Austrian Open: japońsko-chińska dominacja

• Data publikacji: 17.11.2019, 20:39

Ponownie Azjaci nie dali szans rywalom. Tym razem Japończycy oraz Chińczycy zwyciężyli w każdej kategorii podczas ITTF World Tour Platinum Austrian Open w Linz.

W grach pojedynczych najlepsi okazali się Fan Zhendong (Chiny) oraz Mima Ito (Japonia). Niedoszły rywal Jakuba Dyjasa w deblu pokonał swojego rodaka Zhao Zihao 4:0. Gra była wyrównana tylko w pierwszym secie, kiedy to Fan Zhendong zwyciężył na przeagi. W kolejnych partiach wygrywał on już pewnie (11:6; 11:6; 11:5). Japonka zaś wygrała 4:1 z Zhu Yuling, czyli kolejną reprezentantką Państwa Środka. Jedynym setem, w którym lepsza okazała się chińska zawodniczka, był ten drugi. Zhu Yuling wygrała wtedy 18:16. Zwycięstwo nie przyszło Japonce łatwo, bowiem w dwóch ostatnich setach była również gra na przewagi.

Wśród deblistów najlepsi okazali się Chińczycy Liang Jingkun oraz Lin Gaoyuan. W finale pokonali oni koreański duet Jeoung Youngsik/Lee Sangsu 3:0. Grę podwójną pań zwyciężyły Japonki. Miyuu Kihara wraz z Miyu Nagasaki wygrały 3:2 z Szu-Yu Chen i Hsien-Tzu Cheng (Tajpej). Reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni prowadziły już 2:0 i ich zwycięstwo było niemal "przyklepane". Rywalki wygrały jednak dwa kolejne sety, doprowadzając tym samym do wyniku 2:2. Piąty set należał mimo wszystko do Japonek, które pewnie zwyciężyły 11:4.

Szansę na podwójny triumf miał Lin Gaoyuan. W parze z Zhu Yuling ulegli oni 1:3 japońskiemu deblowi Tomokazu Harimoto/Hina Hayata w finale miksta. Był to drugi przegrany finał Chinki na tym turnieju.