Puchar EHF: Gwardia lepsza w meczu polskich drużyn

• Data publikacji: 17.11.2019, 20:54

Gwardia Opole wygrała 26:24 z Azotami Puławy w meczu trzeciej rundy kwalifikacji Pucharu EHF. Górnik Zabrze przegrał z SC Magdeburg.

Wiadomo, że jakiś polski zespół wywalczy awans do fazy grupowej Pucharu EHF. W ostatniej rundzie kwalifikacji rywalizują ze sobą Gwardia Opole i Azoty Puławy. Pierwsze spotkanie rozegrano w Opolu. W pierwszej połowie Azoty uzyskały nawet 4 bramki przewagi. Jednak od stanu 9:12 Gwardia rzuciła trzy gole z rzędu i do przerwy był remis. W drugiej części gry również nieznaczną przewagę mieli goście, którzy musieli radzić sobie bez Rafała Przybylskiego i Antoniego Łangowskiego, którzy dostali czerwone kartki. W 57. minucie był remis 24:24, a do końca meczu Gwardia zdobyła dwie bramki. Drużyna z Opola ma niedużą zaliczkę przed rewanżem.

Trudne zadanie czekało szczypiornistów Górnika Zabrze. Polski zespół podejmował SC Magdeburg, czyli czołową ekipę niemieckiej Bundesligi. Górnik dzielnie walczył z wyżej notowanym rywalem jedynie do przerwy, kiedy było 15:17. W drugiej połowie przewaga gości była większa. Ostatecznie Magdeburg wygrał 37:25 i jest blisko awansu do fazy pucharowej.

Gwardia Opole - Azoty Puławy 26:24 (12:12)

Górnik Zabrze - SC Magdeburg 25:37 (15:17)