Liga Mistrzów EHF: cenna wygrana Orlen Wisły Płock

• Data publikacji: 17.11.2019, 20:35

Była walka, było i zwycięstwo. Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe szwajcarskie Kadetten Schaffhausen 27:24. Jest to dopiero pierwsze wyjazdowe zwycięstwo klubu z Mazowsza w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Stawką niedzielnego spotkania były nie tylko dwa punkty, ale także możliwość dogonienia w tabeli grupy D GOG Svendborg, co zwiększyłoby szanse na awans do 1/16 finału Ligi Mistrzów. Obie ekipy nie miały zbyt dobrej passy w ostatnich kolejkach tych elitarnych rozgrywek, gdyż na 8 zdobytych "oczek" zdobyły tylko trzy. I obie liczyły z pewnością na pozytywny rezultat.

Choć można było mieć, co do tego wątpliwości, patrząc się na 18 minut pierwszej połowy. Błędy w ofensywie, obrony bramkarzy i brak skuteczności bardzo rzutowały na obraz gry. Trudno powiedzieć, co było powodem takiej ofensywnej zapaści obu zespołów, ale na tablicy wyników widniał rezultat 4:3 dla płocczan. Dopiero w kolejnych minutach obie drużyny się nieco odblokowały. Kibice zgromadzeni w BBC Arena zobaczyli nieco więcej bramek i ku uciesze miejscowych to gospodarze prowadzili, schodząc na przerwę 11:10.

Radość fanów Kadetten nie trwała jednak zbyt długo, gdyż warunki gry w drugiej połowie zaczęli dyktować przyjezdni. Uaktywnili się zwłaszcza Sulić i Szita, którzy napędzali akcje Orlen Wisły. Po trzech kwadransach płocczanie prowadzili 19:16. Trener Kadetten wziął czas, by przerwać coraz lepiej grających szczypiornistów gości, ale nie przyniósł on zbytnich korzyści dla jego zespołu. Nadal to bowiem Nafciarze spisywali się bardzo dobrze i skutecznie rzucali na bramkę Kadetten. W końcówce spotkania gospodarze nieco zbliżyli się do piłkarzy ręcznych Wisły, ale Ci wyszli obronną ręką z opresji i ostatecznie zwyciężyli 27:24.

Kadetten Schaffhausen - Orlen Wisła Płock 24:27 (11:10)

Kadetten Schaffhausen: Biosca, Damann – Beljanski, Ben Romdhane, Csaszar 5, Frimmel 4, Gerbi, Herburger, Kuttel 3, Marković, L. Maros, Montoro 1, Schelker, Schopper 5, Sesum 6, Tominec

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanović – Jankowski, Czapliński, Góralski, Kowalski, Krajewski 2, Matulić 4, Mihić 4, Mindegia 3, Mlakar 2,  Ruiz Sanchez 2, Sulić 3, Szita 5, Żabić 2, Zdráhala