El. EURO 2020: awans Hiszpanów z pierwszego miejsca, Euro nie dla Irlandczyków

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 18.11.2019, 23:31

Za nami kolejny wieczór eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Najbardziej wyrównane starcie miało miejsce w Grecji, gdzie gospodarze po emocjonującym meczu pokonali Finów 2:1. Ciekawie było także na Malcie, której reprezentanci ostatecznie ulegli Norwegom 1:2.

Szwajcarzy, którzy przed dzisiejszymi spotkaniami byli na najlepszej drodze do awansu nie zawiedli swoich kibiców. Helweci pewnie pokonali reprezentację Gibraltaru 6:1. Niepewna była natomiast sytuacja Irlandczyków, którzy by awansować musieli pokonać dzisiejszych rywali. Choć w pierwszej połowie to gospodarze mieli więcej okazji na strzelenie bramki, a przeciwników trapiły urazy, po pierwszych 45 minutach tablica wyników pokazywała bezbramkowy remis. W drugiej połowie natomiast Duńczycy ruszyli do natarcia. Determinacja się opłaciła i w 73. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Henrika Daalsgarda wynik otworzył Martin Braithwaite. Gol z 85. minuty, główkującego Matta Dohert'iego nie wystarczył aby gospodarze mogli cieszyć się z awansu.

Irlandia - Dania 1:1 (0:0)

Gibraltar - Szwajcaria 1:6 (0:1)

Kropkę nad "i" postwiła natomiast ekipa Roberto Manciniego. Włosi rozgromili reprezentację Armenii 9:1 i z kompletem zwycięstw awansowali na przyszłoroczne mistrzostwa. Mimo zwycięstwa Greków nad Finami, z awansu mogą cieszyć się pokonani. Ekipa ze Skandynawii prowadziła 1:0, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Greków 2:1. Tym razem nie niosło to jednak ze sobą większych konsekwencji. Zwycięstwo odniosła także inna drużyna z Półwyspu Bałkańskiego. Bośnia i Hercegowina po wyrównanej pierwszej połowie meczu ostatecznie pokonała Liechtenstein 3:0.

Włochy - Armenia 9:1 (4:0)

Grecja - Finlandia 2:1 (0:1)

Liechtenstein - Bośnia i Hercegowina 0:3 (0:0)

Na zakończenie zmagań w grupie F Hiszpanie nie dali szans reprezentacji Rumunii, z którą wygrali 5:0. Gospodarze praktycznie pewni awansu byli już po pierwszych 45. minutach, kiedy to mieli na swoim koncie 4 bramki. Dzięki temu piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali grupę, plasując się przed Szwedami, którzy w swoim ostatnim spotkaniu pokonali 3:0 Wyspy Owcze oraz Norwegami, którzy po zwycięstwie nad Maltą 2:1 przeskoczyli na trzecią pozycję.

Hiszpania - Rumunia 5:0 (4:0)

Szwecja - Wyspy Owcze 3:0 (1:0)

Malta - Norwegia 1:2 (1:1)