NBA: minimalny triumf Clippers, Doncić bohaterem Dallas

• Data publikacji: 19.11.2019, 13:42

Za nami kolejna intensywna noc w amerykańskiej lidze NBA. Najciekawiej było w Los Angeles, gdzie Clippers grali z Oklahoma City Thunder.

Los Angeles Clippers 90:88 Oklahoma City Thunder

Niezwykle zacięte było spotkanie w Staples Center w Los Angeles, gdzie Clippers okazali się minimalnie lepsi od Młotów z Oklahomy. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze i mieli zapas sześciu punktów. Jednak na przerwę, z pięciopunktowym prowadzeniem schodzili koszykarze OKC - 47:42. Losy tego meczu rozsrzygnęły się w kwarcie numer trzy, w której ponownie zwyciężyli Clippers - 24:17, ponieważ ostania zakończyła się remisem. Najskuteczniejsi na parkiecie byli Montrezl Harrell (LAC) - 28 pkt., oraz Chris Paul (OKC) - 22 pkt.

Dallas Mavericks 117:110 San Antonio Spurs

Nieco mniej emocji było w American Airlines Center w Dallas, gdzie Mavericks pokonali zespół z San Antonio. Już po pierwszej kwarcie, gospodarze wypracowali sobie solidną przewagę czternastu punktów - 36:22, lecz na przerwę schodzili tylko z wynikiem - 59:49. W kolejnej części dołożyli jeszcze kilka punktów, a porażka w ostatniej odsłonie nie spowodowała tego, że musieli drżeć o końcowy sukces. Najlepszy na parkiecie okazał się Luka Doncić (DAL) - 42 pkt, bijąc rekord punktowy i zaliczając triple-double.