PlusLiga: wymęczone zwycięstwo jastrzębian kosztowało posadę Santilliego

• Data publikacji: 19.11.2019, 22:30

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wymęczyli po pięciosetowym boju zwycięstwo z przedostatnią w ligowej tabeli BKS Visłą Bydgoszcz.

Wydawało się, że ekipa z Bydgoszczy szybko dostanie "lanie" od gospodarzy i znów nie zdobędzie punktów. Goście przegrali wprawdzie, ale po ciężkim, pięciosetowym boju i wyjeżdżają z Jastrzębia-Zdroju z jednym oczkiem. Wynik ten zaś, kosztował posadę trenera gospodarzy - Roberto Santilliego. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami, czyli od prowadzenia jastrzębian, którzy konsekwentnie budowali swoją przewagę. Bydgoszczanom udało się wprawdzie dojść rywali, ale ci skutecznie grali blokiem i znów odskoczyli. Ostatecznie wygrali tego seta do 21 i objęli prowadzenie. W drugiej partii gospodarze do samego końca mieli wszystko pod kontrolą i to ich zgubiło. Goście doprowadzili do gry na przewagi, którą zwyciężyli - 27:25, doprowadzając do remisu. Kolejna odsłona była bardzo wyrównana, a gra szła punk za punkt. W połowie seta, na prowadzenie - 17:15, wysforowali się przyjezdni, a kibice zaczęli buczeć i wygwizdywać siatkarzy JW. Wydaje się, że to ich zmotywowało, bo zdobyli pięć punktów z rzędu i wygrali - 25:23. Czwarta część meczu znów padła łupem bydgoszczan i znów po grze na przewagi. Tym razem, triumfowali oni - 26:24, a o wszystkim miał zdecydować tie-break. Doświadczenie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla wzięło górę, a bohaterem okazał się Jurij Gladyr, który dorzucił kilka cennych oczek.

Jastrzębski Węgiel 3:2 BKS Visła Bydgoszcz (25:21, 25:27, 25:23, 24:26, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Hain, Vigrass, Kampa, Depowski, Fornal, Bucki, Rusek (libero) oraz Margarido, Konarski, Fromm, Gladyr, Lyneel, Popiwczak (libero)

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka, Kalembka, Lipiński, Urbanowicz, Peszko, Stern, Szymura (libero) oraz Gryc, Gil, Woch, Quiroga

MVP: Christian Fromm (Jastrzębski Węgiel)