LSK: gładkie zwycięstwo bielszczanek

• Data publikacji: 19.11.2019, 20:05

Gospodynie - BKS Stal Bielsko-Biała, łatwo pokonały w trzech setach drużynę z grodu nad Brdą - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i wskoczyły na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Bielszczanki były faworytkami tego meczu, ale jeszcze przed pierwszym gwizdkiem miały tylko punkt przewagi nad zespołem z Bydgoszczy. Gospodynie od samego początku, w pierwszych dwóch setach, narzuciły swoje tempo gry i konsekwentnie budowały przewagę, której nie oddały do końca. W efekcie tego, zanotowały one zwycięstwa do - 22 oraz 18. Dopiero w ostatniej partii przebudziły się nieco siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, gdy prowadziły - 15:10. BKS rozpoczął skuteczny pościg i dość szybko wyszedł na plus, wygrywając ostatecznie - 25:23, zaś całe spotkanie - 3:0. To trzecie z rzędu zwycięstwo "Góralek" w lidze.

BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (25:22, 25:18, 25:23)

BKS Stal Bielsko-Biała: Wellna, Krajewska 2, Różański 13, Kowalczyk 5, Kossanyiova 16, Dąbrowska, DeHoog 11, Świrad 3, Moskwa 8, Drabek (L), Smidova 2

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Balmas 1, Jagła (L), Ziółkowska 7, Stencel 10, Reszelewska (L), Mazurek, Żurowska 9, Vanzurova 8, Biedziak 1, Lijewska, Róźyńska, Fedusio 9, Rapacz

MVP: Andrea Kossanyiova (BKS Stal Bielsko-Biała)