Liga Mistrzyń CEV: zwycięska huśtawka mistrzyń Polski!

• Data publikacji: 19.11.2019, 20:10

Mistrzynie Polski - ŁKS Commercecon Łódź, od zwycięstwa - 3:2 z Allianz MTV Stuttgart, rozpoczęły przygodę w Lidze Mistrzyń CEV 2019/2020.

Od samego początku bardzo dobrze prezentowały się mistrzynie Niemiec, które szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę - 10:4, a chwilę później - 13:5. W tym momencie, swój drugi czas wykorzystał trener łodzianek - Marek Solarewicz. Niestety, niewiele to pomogło. Katarina Lazović atakowała w aut, a wprowadzona Daria Szczyrba została "zniszczona" przez zagrywki Celine van Gestel. Ostatecznie, mistrzynie Polski przegrały - 25:16 i musiały się szykować na kolejną partię. W niej udało się odrobić straty i zwyciężyć do 22, wyrównując losy tej rywalizacji. W trzecim secie, mimo dobrego początku, nie udało się miejscowym narzucić własnego stylu gry. Gra szła punkt za punkt, ale w pewnym momencie Niemki zaczęły popełniać proste błędy, co "Ełkaesiaczki" skrzętnie wykorzystały. Rozegrała się Monika Bociek, a na skrzydle szalała Eva Mori, dzięki czemu wygrały tę partię - 25:22 i objęły prowadzenie w meczu. Niestety, w czwartym secie wróciły koszmary z inauguracyjnej odsłony i łodzianki znów przegrały do 16. O wszystkim decydował więc tie-break, w którym bohaterką okazała się być wprowadzona Izabela Kowalińska. Gospodynie zwyciężyły - 15:10, a cały ten szalony mecz - 3:2.

ŁKS Commercecon Łódź 3:2 Allianz MTV Stuttgart (16:25, 25:22, 25:19, 16:25, 15:10)

ŁKS Commercecon Łódź: Wójcik, Lazović, Pacak, Bociek, Mori, Alagierska, Samadan, Korabiec (libero) oraz Szczyrba, Kowalińska, Skrzypkowska

Allianz MTV Stuttgart: Lazić, Van Gestel, Lohuis, Rivers, Koskelo (libero) oraz Havili, Hamson, Cesar, Rosenthal

MVP: Krystal Rivers (Allianz MTV Stuttgart)