PHL: Podhale pokonuje Unię w derbach małopolski

• Dodał: Kamil Kotarski
  • Data publikacji: 19.11.2019, 20:18

W ramach 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi rozgrywane były Derby Małopolski, w których Podhale Nowy Targ podejmowało Re-Plast Unię Oświęcim. Spotkanie to było bardzo wyrównane i rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce, gdzie decydujący cios zadali "Górale".

Spotkanie to było bardzo ważne dla hokeistów z Nowego Targu, bo jakakolwiek wygrana czy to za trzy, czy to za dwa punkty dawała im awans do finałów Pucharu Polski. Od pierwszego wznowienia obie drużyny grały bardzo zachowawczo. Wydawało się, że tercja zakończy się bezbramkowym remisem, ale na zaledwie 2. sekundy przed końcową syreną gospodarze zdobyli bramkę za sprawą Emila Sveca.

Początek drugiej tercji to prawdziwe trzęsienie ziemi. W zaledwie 12. sekund oświęcimianie zdobyli dwie bramki, a autorami ich byli kolejno Aleksiej Trandin i Anatolij Protasenja. W tym momencie nowotarżanie, nie tylko przegrywali ligowe spotkanie, ale również byli poza Pucharem Polski. Ku uciesze kibiców w 35. minucie wyrównującą bramkę zdobył jeden z liderów "Szarotek"- Tomas Franek. Podobnie jak w pierwszej tercji gospodarze w samej końcówce zdobyli kolejną bramkę. na 54. sekundy przed końcem drugiej odsłony bramkę na wagę prowadzenia zdobył po raz kolejny Emil Svec. Po 40 minutach gry było 3:2 dla Podhala.

Podrażniona Unia za wszelką cenę chciała wyrównać, ale hokeiści z Nowego Targu umiejętnie rozbijali wszystkie ataki. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Przemysław Odrobny, który kilkukrotnie miał sporo szczęścia, że krążek nie znalazł się w jego bramce. Na dwie minuty przed końcem meczu trener Unii wziął czas, po którym zdjął bramkarza i goście grali w sześciu. Zabieg ten wyszedł znakomicie, bo oświęcimianie doprowadzili do remisu na niespełna 90. sekund przed końcem spotkania. W sporym zamieszaniu pod bramką Odrobnego najlepiej zachował się Luka Kalan, który strzałem z bliska umieścił krążek w bramce.

Dogrywka przebiegała dość spokojnie. W 63. minucie Unia miała przewagę, której nie wykorzystała, a następnie na 50. sekund przed końcem dogrywki to nowotarżanie mieli przewagę. Różnica była taka, że gospodarze wykorzystali ten atut i po raz kolejny w końcówce zdobyli bramkę. Bramka zdobyta przez Krystiana Dziubińskiego na 16. sekund przed końcem była o tyle ważna, że dała "Szarotkom" awans do finałów Pucharu Polski. Unia, która zdobyła jeden punkt również może cieszyć się z awansu pod warunkiem, że 27.11 pokonają kadrę U23.

Podhale Nowy Targ - Re- Plast Unia Oświęcim 4:3d. (1:0, 2:2, 0:1, 1:0)