Eurocup: wysoka porażka Asseco Arki Gdynia

• Data publikacji: 20.11.2019, 21:45

Asseco Arka Gdynia przegrała u siebie z Buducnostią Podgorica w meczu Eurocupu. Porażka może okazać się kosztowna dla polskiej drużyny, bo sytuacja w grupie D jest bardzo wyrównana. Gdynianie przegrali po raz czwarty z rzędu.

Był to już ósmy mecz Asseco Arki Gdynia w fazie grupowej Eurocupu. Polski zespół podejmował ostatni w tabeli Buducnost Podgorica. Drużyna z Czarnogóry wygrała tylko jeden mecz, ale była blisko sukcesów w spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami. Rywalizacja w Podgoricy między Arką i Buducnostią była wyrównana, ale polski zespół wygrał jedynie różnicą 3 punktów.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od objęcia prowadzenia 6:0 przez Buducnost. Arka wyrównała, ale rywale ponownie odskoczyli. W końcówce pierwszej kwarty gospodarze znowu doprowadzili do remisu i po 10 minutach było 18:18. Przez kilka kolejnych minut żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi. Goście ponownie mieli 6 punktów przewagi, po tym jak po raz pierwszy za 3 punkty dla Buducnostii trafił Suad Sehowić. Zespół z Czarnogóry powiększył swoją przewagę i do przerwy prowadził już 41:30. Arka musiała szukać sposobu na poprawę gry.

Na początku trzeciej kwarty Buducnost miała problemy ze zdobywaniem punktów. Tym samym drużyna z Gdyni odrobiła część strat. Później jednak zespół z Podgoricy szybko powiększyła przewagę i różnica wynosiła ponad 20 punktów. W ostatniej części gry Buducnost Podgorica kontrolowała sytuację na placu gry i wygrała, wykorzystując słabszy dzień koszykarzy Arki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 78:61.

Asseco Arka Gdynia - Buducnost Podgorica 61:78 (18:18, 12:23, 16:28, 15:9)

Asseco Arka Gdynia: Hammonds 11, Bostic 2, Moore 9, Szubarga 5, Malczyk, Emelogu 7, Wołoszyn 5, Czerlonko 0, Kamiński 2, Upson 8, Hrycaniuk 4, Wyka 8

Buducnost Podgorica: Cobbs 17, Iwanowić 12, Bamforth 6, Sehowić 11, Starowlah 1, Martin 14, Ilić 5, Nikolić 0, Bozić 2, Popowić 6, Meiers 2, Nikolić 2.