NBA: Clippers lepsi po dogrywce od Celtics

• Data publikacji: 21.11.2019, 09:38

Spośród 11 dzisiejszych meczów NBA najciekawiej było w Los Angeles. Clippers wygrali po dogrywce 107:104 z Boston Celtics.

Spotkanie w Mieście Aniołów było bardzo wyrównane i emocjonujące. Jeśli któryś z zespołów zdobył kilka punktów przewagi, to rywale szybko odrabiali straty. Na ponad dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry Boston prowadził 94:87. Clippers zdobyli 10 punktów z rzędu, ale ostatecznie doszło do dogrywki. Na 13 sekund przed końcem za trzy punkty trafił Jayson Tatum. W dogrywce lepsi okazali się gospodarze i ostatecznie Clippers wygrali 107:104. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Tatum, który rzucił 30 punktów.

Koszykarze z Los Angeles wygrali dziesiąty mecz w sezonie i zajmują 4. miejsce na Zachodzie. Boston Celtics po poniesieniu trzeciej porażki nadal prowadzą w Konferencji Wschodniej. Jednak taki sam bilans mają już Milwaukee Bucks, po tym jak wygrali 135:127 z Atlanta Hawks. Janis Andetokunmbo zdobył 33 punkty. Po raz kolejny fantastycznie zagrał Luka Doncić. Słoweniec zanotował kolejne triple-double (35 punktów, 10 asyst i 11 zbiórek), a Dallas Mavericks rozgromili 142:94 Golden State Warriors. Ważny mecz dla Konferencji Zachodniej rozegrano w Denver. Nuggets wygrali 105:95 z Houston Rockets i zajmują 2. miejsce w tabeli, tuż przed dzisiejszymi rywalami.

Los Angeles Clippers - Boston Celtics 107:104 (po dogrywce)
Denver Nuggets - Houston Rockets 105:95
Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 127:135
Dallas Mavericks - Golden State Warriors 142:94
Miami Heat - Cleveland Cavaliers 124:100
Philadelphia 76ers - New York Knicks 109:104
Washington Wizards - San Antonio Spurs 138:132
Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 95:103