PHL: come back Comarch Cracovii

• Data publikacji: 22.11.2019, 20:55

23. kolejka Polskiej Hokej Ligi dobiegła końca. Najciekawiej było w Krakowie, gdzie miejscowa Comarch Cracovia mierzyła się z Zagłębiem Sosnowiec.

Comarch Cracovia 5:3 Zagłębie Sosnowiec

Mikula, Rompkowski, Bychawski, Jezek, Vachovec - Tyczyński (2), Stoklasa

Wynik w krakowskiej hali lodowej szybko otworzył Ondrej Mikula, dając "Pasom" prowadzenie w meczu z Zagłębiem. Radość miejscowych trwała jednak tylko trzy minuty, ponieważ bramkę wyrównującą, po podaniu Dominika Nahunko, strzelił Damian Tyczyński. W końcówce pierwszej tercji Cracovia wykorzystała grę w przewadze, a konkretnie uczynił to Mateusz Rompkowski i miejscowi odzyskali swoje prowadzenie. W drugiej odsłonie strzelali tylko sosnowiczanie - Filip Stoklasa oraz ponownie Tyczyński, wyprowadzając przed ostatnią tercją Zagłębie na rezultat - 3:2. Gospodarze nie zamierzali przegrać i ruszyli do odrabiania strat. Najpierw wyrównał Bartłomiej Bychawski, a potem trafiali czescy zawodnicy - Ales Jezek i Michal Vachovec. Ten drugi wykorzystał grę w przewadze liczebnej i ustalił wynik końcowy na - 5:3.