Premier League: udany debiut Mourinho

• Data publikacji: 23.11.2019, 15:35

W derbowym meczu sąsiadów z ligowej tabeli, West Ham United podejmował Tottenham Hotspur. Na ławce trenerskiej "Kogutów" debiutował dziś Jose Mourinho.

Trudno było wskazać przed tym spotkaniem wyraźnego faworyta, gdyż oba zespoły są ostatnio bez formy. W Tottenhamie jednak doszło do zmiany trenera i zwolnionego Mauricio Pochettino zastąpił "The Special One", czyli Jose Mourinho. To miał być powiew świeżości i był, bo już do przerwy goście prowadzili - 2:0, po bramkach Sona i Lucasa.

Po zmianie stron, szybko zrobiło się - 3:0 za sprawą Harry'ego Kane'a. Wydawało się, że "Młoty" są już zmiażdżone, ale zdołały się podnieść. Najpierw, w 73. minucie, trafił Michael Antonio, a w ósmej minucie doliczonego czasu gry, postraszył jeszcze Angelo Ogbonna. Na więcej gospodarzom nie starczyło już czasu i "Mou" może uznać swój debiut za udany.

West Ham United - Tottenham Hotspur 2:3 (0:2)

Bramki: 73' Antonio, 90+7' Ogbonna - 36' Son, 43' Lucas, 49' Kane

West Ham United: Jimenez - Fredericks, Diop (64' Sanchez), Ogbonna, Cresswell - Rice, Yarmolenko (56' Fornals), Noble, Snodgrass, Anderson (49' Antonio) - Haller

Tottenham Hotspur: Gazzaniga - Davies (75' Rose), Sanchez, Alderweireld, Aurier - Winks, Dier, Son, Alli (79' Eriksen), Lucas (83' Sissoko) - Kane

Żółte kartki: 11' Diop, 39' Fredericks, 87' Snodgrass - 70' Davies, 87' Kane

Sędziował: Michael Oliver