Serie A: remis w hicie na San Siro

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 23.11.2019, 20:00

W hitowym starciu 13. kolejki Serie A pomiędzy Milanem, a Napoli padł remis 1:1. W składzie Milanu oglądaliśmy Krzysztofa Piątka, a w drużynie Napoli zagrał Piotr Zieliński. Polacy nie odegrali jednak głównych ról w swoich zespołach.

Lepiej w mecz weszła ekipa Milanu, która była bardziej cierpliwa i próbowała kreować sobie okazje. W pierwszych minutach strzały na bramkę Alexa Mereta oddawali m.in. Krzysztof Piątek i Giacomo Bonaventura. Przy strzale Włocha bramkarz gości popisał się znakomitą interwencją. Po upływie kwadransa Napoli złapało swój rytm. Mecz zrobił się bardziej wyrównany. Mimo, że to Milan dyktował warunki to prowadzenie objęło Napoli. W 24. minucie Lorenzo Insigne trafił w poprzeczkę, ale w dobrym miejscu znalazł się Hirving Lozano i głową dobił piłkę, pokonując Donnarummę. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Po długim rajdzie Rade Krunicia piłka trafiła do Bonaventury, który potężnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu i ucieszył całe San Siro. W 35. minucie Napoli miało sporo szczęścia. Po kiksie Elseida Hysaja piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Mereta. Na przerwę z prowadzeniem powinien schodzić Milan, ale znakomitego zagrania Krunicia nie wykorzystał Ante Rebić.

Druga połowa nie była tak okazała w sytuacje bramkowe. Obie drużyny miały problemy ze sforsowaniem obrony przeciwnika. W jednaj z sytuacji Krzysztof Piątek pozbawił się możliwości strzału złym przyjęciem. Po drugiej stronie boiska Lorenzo Insigne zachował się dość egoistycznie i sam kończył akcję niecelnym strzałem. Nie najlepiej zachował się także Elif Elmas, który mijając bramkarza Milanu miał możliwość zagrania piłki do kolegów z zespołu, ale próbował wymusić rzut karny za co został ukarany żółtą kartką. W 78. minucie po składnej akcji Milanu i dośrodkowaniu Theo Hernandeza dogodną sytuację miał Piątek, ale trafił wprost w interweniującego wślizgiem Kalidou Koulibaly'ego. Pokazał się również Piotr Zieliński, który napędził akcję Napoli i podał do Driesa Mertensa, ale ten oddał strzał, który pewnie złapał Donnarumma. W 85. minucie Krzysztof Piątek został zmieniony przez Rafaela Leao, a w trakcie schodzenia został wygwizdany przez kibiców. W doliczonym czasie gry Napoli mogło zadać zwycięski cios. Najpierw potężny strzał Allana wybronił Donnarumma, a chwilę później Mertens uderzył niecelnie. Mecz nie porwał i żadna ze stron nie jest zadowolona z wyniku.

AC Milan - SSC Napoli 1:1 (1:1)

Bramki: 29' Bonaventura - 24' Lozano

Milan: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Hernandez - Paqueta, Biglia (73' Calabria), Krunić - Rebić (46' Kessie), Piątek (85' Leao), Bonaventura

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Maksimović, Koulibaly, Hysaj - Callejon (59' Mertens), Allan, Zieliński, Elmas - Lozano (84' Llorente), Insigne (65' Younes)

Kartki: Paqueta, Herenandez, Conti - Elmas, Younes

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)