PKO Ekstraklasa: Pogoń lepsza od Legii Warszawa

• Data publikacji: 23.11.2019, 19:05

Pogoń Szczecin pokonała u siebie 3:1 Legię Warszawa i awansowała na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Dwie bramki dla Portowców strzelił niezawodny Adam Buksa.

W ostatnich tygodniach Legia Warszawa znajdowała się w fantastycznej formie. Po wygranych meczach z Lechem Poznań, Wisłą Kraków, Widzewem Łódź, Arką Gdynia oraz Górnikiem Zabrze przyszła pora na rywalizację z Pogonią Szczecin. Z kolei Portowcy do dzisiejszego meczu przystępowali zmobilizowani po wygranym spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Początek meczu należał do przyjezdnych. To Legioniści tworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, częściej utrzymywali się przy piłce, choć gospodarze co jakiś czas odpowiadali groźnymi akcjami. Jedna z takich akcji piłkarzy Pogoni Szczecin przyniosła efekt w 37. minucie, Zech dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie poślizgnął się Wieteska, co skrupulatnie wykorzystał napastnik granatowo-bordowych - Adam Buksa. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zawodnicy Legii mieli świetną okazję do wyrównania, jednak Novikovas fatalnie się zachował i przestrzelił.

Po zmianie stron ponownie zaatakowali piłkarze stołecznej drużyny. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wypracowali sobie kilka bardzo dobrych okazji bramkowych, najlepszą z nich miał w 57. minucie Paweł Wszołek, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni. Dziesięć minut później niewykorzystane akcje zemściły się na Legionistach, Buksa posłał piłkę do Spiridonovicia, a ten świetnym intuicyjnym strzałem przelobował Majeckiego. Kilka minut później kolejny cios zadali Portowcy. Po analizie VAR sędzia Frankowski zdecydował się podyktować rzut karny za faul Jędrzejczyka na Kowalczyku, do piłki podszedł Adam Buksa i pewnie wykorzystał jedenastkę. W 82. minucie piłkarzom Legii Warszawa wreszcie udało się pokonać świetnie dysponowanego bramkarza Pogoni, Stipica był bezradny wobec strzału z dobitki Jarosława Niezgody. Zawodnicy Pogoni Szczecin zasłużenie pokonali Legionistów, choć mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej gdyby nie bardzo dobra gra golkipera gospodarzy.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:1 (1:0)

Bramki: 37', 74' Adam Buksa, 67' Srdjan Spiridonović - 82' Jarosław Niezgoda

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - David Stec, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Adam Frączczak (61' Santeri Hostikka), Zvonimir Kozulj (90+2' Marcin Listkowski), Tomas Podstawski, Sebastian Kowalczyk, Srdjan Spiridonovic (86' Damian Dąbrowski) - Adam Buksa

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska (46' Michał Karbownik), Artur Jędrzejczyk - Paweł Wszołek (66' Jose Kante), Walerian Gwilia, Andre Martins, Luquinhas (75' Salvador Agra), Arvydas Novikovas - Jarosław Niezgoda

Żółte kartki: Hubert Matynia, Kostas Triantafyllopoulos - Andre Martins

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)