LaLiga: pewna wygrana Realu Madryt! Luka Modrić gwiazdą wieczoru

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 23.11.2019, 22:57

Po bardzo emocjonującym meczu podopieczni Zinedine'a Zidane'a wygrali z Realem Sociedad San Sebastian 3:1. Swojego 10. gola na ligowych boiskach strzelił Karim Benzema, a znakomite spotkanie rozegrał powracający do pierwszego składu Luka Modrić.

Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieliły tylko 2 "oczka". Przed przerwą reprezentacyjną "Królewscy" w trzech meczach zdobyli 7 punktów. Oprócz zaciętego starcia z Realem Betis, zakończonego bezbramkowym remisem podopieczni Zinedine'a Zidane'a rozbili na własnym stadionie Leganes 5:0 oraz na wyjeździe Eibar 4:0. Mogło się więc wydawać, że początkowych potknięciach piłkarze Realu wracają na dobre tory.

Ich formę mieli sprawdzić zawodnicy Real Sociedad, którzy aktualnie zajmują 5. miejsce w tabeli. Przed przerwą reprezentacyjną podopieczni pokonali 2:1 Granadę i zremisowali 1:1 z Leganes.

Mecz zaczął się dość niespodziewanie. Już w 2. minucie na listę strzelców wpisał się Willian Jose. Po fatalnym błędzie, jaki w defensywie popełnił Sergio Ramos, napastnik Realu Sociedad przechwycił za słabo zagraną w kierunku bramkarza futbolówkę i trafił do pustej bramki. Tym samym zdobył szóstą bramkę w tegorocznych rozgrywkach. Kilka minut później gospodarze ruszyli do natarcia. Świetną współpracę mogliśmy obserwować między Karimem Benzemą i Edenem Hazardem. Francuz precyzyjnie podał do Belga, ale ten uderzył tylko w boczną siatkę. Na laurach nie spoczęli jednak piłkarze San Sebastian. W 13. minucie Martin Odegaard bez problemów minął rywala i podał do Williana Jose. Tym razem jego strzał został jednak zablokowany. Napastnik prezentował dziś bardzo wysoką formę. Szansę na dublet miał jeszcze chwilę później, kiedy niepilnowany znalazł się pod bramką Courtois. Belg zdołał jednak na raty obronić strzał. Z minuty na minuty spotkanie było coraz bardziej emocjonujące. Coraz częściej groźne sytuacje tworzył Benzema, który ostatecznie dopiął swego w 37. minucie. Napastnik "Królewskich" po pięknym dośrodkowaniu Luki Modricia z rzutu wolnego uderzył klatką piersiową prosto do siatki. Piłkarze Realu nie zwalniali tempa i do samego końca próbowali podwyższyć wynik. Ostatecznie jednak pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się równie spektakularnie. Tym razem jednak cieszyli się kibice ze stolicy Hiszpanii. W 48. minucie po podaniu świetnie dysponowanego Modricia, Fede Valverde uderzył z dystansu. Futbolówka odbiła się rykoszetem od Oyarzabala i wpadła do siatki. Od tej pory "Królewscy" częściej byli przy piłce, ale wciąż musieli mieć się na baczności. W 64. minucie piłkarze Sociedad sprytnie rozegrali rzut rożny, podczas którego Willian Jose uciekł rywalom i niekryty uderzył z dystansu. Thibaut Courtois nie dał się jednak zaskoczyć. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a wciąż szukali gola. W 74. minucie świetnym rajdem popisał się wchodzący z ławki Gareth Bale, który dokładnie dośrodkował do Benzemy. Francuz odegrał głową do Modricia, a Chorwat pewnie uderzył z pierwszej piłki. Dobre decyzje Bale'a nie sprawiły jednak, że był przychylny kibicom. Każdy kontakt Walijczyka z piłką - zwłaszcza ten nieudany, był "premiowany" gwizdami z trybun. Strzelona na 3:1 bramka lekko zwolniła tempo spotkania. Zawodnicy obu drużyn kilkakrotnie próbowali jeszcze zmienić wynik, ale w większości były to niecelne strzały. Spotkanie zakończyło się więc pewnym zwycięstwem "Los Blancos".

Real Madryt - Real Sociedad 3:1 (1:1)

Bramki: 37' Benzema, 48' Fede Valverde, 74' Modrić - 2' Willian Jose

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy - Modrić (83' Isco), Casemiro, Fede Valverde (76' Kroos) - Rodrygo (67' Bale), Hazard - Benzema

Real Sociedad: Remiro - Nacho Monreal, Diego Llorente, Elustondo, Zaldua - Merino, Zubeldia Elorza, Odegaard - Oyarzabal, Portu (73' Januzaj) - Willian Jose (80' Isak)

Żółte kartki: 52' Sergio Ramos - 84' Zaldua

Sędzia: José Luis González González