NHL: porażki obu liderów

• Data publikacji: 24.11.2019, 09:52

Tej nocy odbyło się aż 14 meczów w amerykańskiej NHL. Niespodziewane porażki odnieści hokeiści Blues oraz Capitals. Ci pierwsi ulegli Predators, a drudzy przegrali z Canucks.

Pojedynek w Waszyngtonie rozpoczęli znakomicie gospodarze. Capitals pokonali bramkarza Canucks już w trzeciej minucie. Gra układała się po myśli gospodarzy, lecz do 13. minuty. Wtedy to w przeciągu kilkunastu sekund sędzia ukarał dwóch zawodników Capitals, przez co Canucks grali w przewadze 5 na 3. Dość szybko goście to wykorzystali, i równo w 14. minucie Pettersson strzelił na 1:1. Do końca 3. tercji nie ujrzeliśmy już bramek, lecz niesamowitych emocji dostarczyły kibicom rzuty karne. Wybitna forma bramkarzy obu drużyn sprawiła, że zwycięski gol padł dopiero w siódmej serii. Szczęśliwcem okazał się Bo Horvat, dzięki któremu Vancouver Canucks wygrali z Washington Capitals 2:1.

Nie mniej emocji dostarczył mecz w St. Louis, gdzie Blues podejmowali "Predatorów" z Nashville. Spotkanie ofensywnie rozpoczęli goście i dzięki temu po niespełna czterech minutach prowadzili już 2:0. Kilkanaście minut później gospodarze trafili kontaktowego gola, lecz zaraz po tym Predators ponownie "odskoczyli" na dwubramkowe prowadzenie. Pierwsza tercja zakończyła się rezultatem 3:1. W drugiej części meczu nie oglądaliśmy bramek. W trzeciej tercji Predators pewnie utrzymywali prowadzenie, do czasu gdy w 17. minucie Schwartz (Blues) strzelił na 2:3 i przedłużył nadzieje gospodarzy. W samej końcówce "Bluesmani" byli zmuszeni zaryzykować i zdjęli bramkarza. Nie udało się jednak wykorzystać przewagi jednego zawodnika, a goście zdobyli jeszcze bramkę strzelając do pustej bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem Nashville Predators 4:2.

Washington Capitals - Vancouver Canucks 1:2* (1:1; 0:0; 0:0; 0:0; 0:1)

Vrana - Pettersson, (karny: Horvat)

St. Louis Blues - Nashville Predators 2:4 (1:3; 0:0; 1:1)