Koszykówka - EBLK: podsumowanie 8. kolejki

• Data publikacji: 24.11.2019, 10:59

Arka Gdynia nadal niepokonana, w hicie kolejki lepsze gorzowianki, a Energa Toruń z pierwszym zwycięstwem. Tak można opisać ósmą kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet w skrócie.

Do Gdyni przyjechała krakowska Wisła, która miała powalczyć o zatrzymanie liderek ligowej tabeli. To się jednak nie udało, Arka wygrała łatwo i bardzo pewnie. Ważny odnotowania był jednak powrót Pauliny Misiek na parkiety po kontuzji. Zawodniczka gospodyń zagrała w ubiegłym tygodniu w meczu rezerw, teraz w spotkaniu EBLK spędziła na parkiecie równe 10 minut i zdobyła 7 punktów, ze 100 procentową skutecznością. Arka pozostaje na fotelu lidera, z bilansem 8-0. Wisła ma dopiero sześć spotkań, bilans 3-3.

Pojedynek gorzowianek z Artego Bydgoszcz uznawany był za hit 8. kolejki EBLK. Wystarczy dodać, że w ubiegłym sezonie w dwóch stariach AZS-u z Artego były dogrywki. To miało być gwarantem kolejnych emocji. I tak naprawdę mecz był bardzo wyrównany. Gorzowianki przed ostatnią kwartą miały przewagę zaledwie czterech punktów. W ostatnich dziesięciu minutach jednak zagrały skutecznie, a do tego rywalki kończyły mecz przed czasem ze względu na limit fauli i to wszystko spowodowało, że podopieczne Dariusza Maciejewskiego dość pewnie pokonały Artego i zanotowały czwarte zwycięstwo w tym sezonie EBLK.

Sporo emocji było w Toruniu, gdzie miejscowa Energa podejmowała Widzew Łódź. Pierwszą kwartę pewnie wygrały przyjezdne, jednak na przerwę z prowadzeniem schodziły gospodynie. Po zmianie stron ponownie lepsze były łodzianki, które przed decydującą kwartą prowadziły 57:54. To jednak była zbyt mała różnica, aby czuć się pewnym triumfu. Energa walczyła do końca i w ostatnich sekundach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym torunianki zapisały na swoje konto pierwszą wygraną w sezonie.

W pozostałych pojedynkach większych emocji nie było. Lublinianki pewnie pokonały u siebie Politechnikę Gdańską, szczególnie dzięki bardzo dobrej drugiej kwarcie. Druga ekipa z Gdańska podejmowała Ślęzę i to wrocławianki pewnie wygrały. W Polkowicach zwycięstwo zanotowały mistrzynie Polski, które pokonały u siebie AZS Poznań.

Wyniki 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - DGT Politechnika Gdańska 81:63 (31:26, 22:5, 15:10, 13:22)
Arka Gdynia - Wisła Kraków 88:55 (23:15, 18:10, 25:15, 22:15)
AZS Uniwersytet Gdański - 1KS Ślęza Wrocław 55:77 (16:18, 14:23, 14:23, 11:13)
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz 94:77 (28:26, 19:17, 18:18, 29:16)
Energa Toruń - CosinusMED Widzew Łódź 79:77 (13:20, 27:13, 14:24, 25:20)
CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 67:44 (16:15, 15:6, 22:13, 14:10)