PHL: JKH GKS lepszy po karnych w Gdańsku

• Data publikacji: 24.11.2019, 19:41

Zakończyła się 24. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W najciekawszym starciu Lotos PKH Gdańsk uległ liderowi JKH GKS Jastrzębie 5:6 po rzutach karnych.

Pierwsza tercja była świetna w wykonaniu gdańszczan. Strzelając trzy bramki, tracąc tylko jedną, prowadzili 3:1. W drugiej części spotkania sytuacja diametralnie się zmieniła. Identyczny bilans był tym razem po stronie ekipy z Jastrzębia. Ostatnią tercję zawodnicy zaczynali przy wyniku 4:4. W 9. minucie Lotos PKH ponownie wyszedł na prowadzenie. Wszyscy myśleli, że gdański zespół utrzyma prowadzenie do końca, jednak jastrzębianie wyrównali 6 sekund przed końcową syreną. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. W dogrywce nie padł żaden gol, toteż rozegrano konkurs rzutów karnych. W nich pewnie wygrali goście, pokonując bramkarza gospodarzy trzykrotnie. Tym samym Jastrzębie notuje kolejne zwycięstwo w tym sezonie oraz rewanżuje się gdańszczanom za mecz sprzed kilku dni, kiedy to na tafli JKH GKS-u lepszy okazał się Lotos PKH.

Lotos PKH Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 5:6* (3:1; 1:3; 1:1; 0:0; 1:3)

Pesta, Smal, Vitek (2), Golovin, (karny: Polodna) - asperlik, Gimiński, Iossafov, Jass, Sawicki, (karne: Iossafov, Kasperlik, Sawicki)

GKS Tychy - Comarch Cracovia Kraków 3:1 (2:0; 0:1; 1:0)