NHL: Oilers lepsi w meczu na szczycie

• Data publikacji: 25.11.2019, 12:49

W nocy odbyły się trzy mecze w NHL. Najciekawiej było w pojedynku Coyotes z Oilers, gdzie ci drudzy zwyciężyli po rzutach karnych i objęli prowadzenie w tabeli Konferencji Zachodniej.

Pierwszy gol padł dość szybko, a jego strzelcem był Neal (Oilers). Goście nie nacieszyli się jednak prowadzeniem zbyt długo, bo kilka minut później Soderberg wyrównał. W drugiej tercji ponownie Oilers szybko zdobyli gola, a potem gospodarze znów wyrównali. Tym razem "Kojoty" poszły za ciosem i chwilę później wyszli na prowadzenie 3:2. W połowie trzeciej części meczu hokeiści z Edmonton trafili na 3:3, a remisowy rezultat utrzymał się do końcowej syreny oraz podczas dogrywki. Skutkiem tego był konkurs rzutów karnych, w którym jedyną bramkę zdobył niezawodny w tym sezonie McDavid, dając tym samym zwycięstwo Oilers i awans na 1. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.

Arizona Coyotes - Edmonton Oilers 3:4* (1:1; 2:1; 0:1; 0:0; 0:1)

Soderberg, Fischer, Hinostroza - Neal, Chiasson, Granlund, (karny: McDavid)

Florida Panthers - Buffalo Sabres 2:5 (0:2; 1:2; 1:1)