PKO Ekstraklasa: Cracovia z kolejnymi trzema punktami i czystym kontem

• Data publikacji: 25.11.2019, 20:19

Rozpędzona Cracovia nadal punktuje! Pasy pokonały 2:0 Zagłębie Lubin i na koniec 16. kolejki wskakuje na drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

W mecz lepiej weszli gracze Cracovii. Gospodarze z minuty na minutę wyglądali coraz lepiej i budowali kolejne sytuacje bramkowe, jednak nie potrafili ich sfinalizować. Strzały Wdowiaka i Lopesa albo mijały minimalnie słupek, albo trafiały w bramkarza. Zagłębie co prawda posiadało częściej piłkę, lecz nic z tego nie wynikało, a gdy Pesković był zmuszany do interwencji, to golkiper Cracovii nie miał ze strzałami większego problemu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie dużo się nie zmieniło. Zagłębie próbowało atakować pozycyjnie, Cracovia była zaś bardziej bezpośrednia, ale nadal nieskuteczna. Podopieczni Michała Probierza dopięli jednak swego w 75. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową do siatki skierował David Jablonsky. Rozpaczliwe ataki Zagłębia nie przyniosły wymarzonego skutku, ale za to odkryły bramkę gości. Dziurę w defensywie wykorzystał rezerwowy Diego Ferraresso, który pomknął prawą stroną boiska, wpadł w pole karne i z kilku metrów pokonał Forenca. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Cracovii. Pasy zachowały trzecie czyste konto z rzędu i wskakują na drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: 75' Jablonsky, 90+3' Diego

Cracovia: Pesković - Pestka, Jablonsky, Helik, Rapa - Dimun, Hanca, van Amersfoort, Gol, Wdowiak (90' Diego) - Lopes (86' Piszczek)

Zagłębie: Forenc - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Tosik, Slisz (84' Sulijc), Zivec (75' Szysz), Starzyńśki, Bohar - Białek

Kartki: 45+2' Guldan

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)