LSK: hit kolejki dla Polic

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 25.11.2019, 23:44

W ligowej żeńskiej siatkówce zakończyła się dwuwładza dwóch drużyn, które pozostawały bez porażki. Poza tym, triumfy po swojej stronie zapisały obie łódzkie drużyny.

Ostatnia kolejka spotkań rozpoczęła się od spotkania w Bydgoszczy. Gospodynie znalazły już sposób na jeden zespół z Łodzi, więc miały nadzieję na powtórkę w tym spotkaniu. Jednak przeciwko nich była ich słabsza forma, co uwidoczniło się w przegranym spotkaniu z bielszczankami. Z kolei łodzianki wygrały spotkanie w Lidze Mistrzyń i były na zwycięskiej ścieżce. Mistrzynie Polski łatwo wygrały pierwszego seta, jakby wciąż napędzone ostatnim swoim pojedynkiem. W drugim bydgoszczanki postawiły trudniejsze warunki, prowadząc pięcioma punktami, jednak ŁKS Commercecon Łódź spokojnie wyrównał wynik i wygrał kolejną partię. Trzecia przebiegła podobnie jak pierwsza i zakończyła się wyraźnym zwycięstwem gości.

Także wicemistrzynie Polski cieszyły się w tej kolejce. Świetnie rozpoczęły spotkanie, wysoko wygrywając inauguracyjną partię (do 11). Pilanki nie zamierzały się poddać, co było możliwe dzięki wyeliminowaniu przez nie błędów własnych. Tym razem to siatkarki Grota Budowlanych Łódź nie mogły odpowiedzieć rywalkom i musiały uznać ich wyższość. Gospodynie nie poddały się i w następnej partii szybko odrobiły straty z początku seta, a później wyszły na prowadzenie. Nie straciły go aż do końcowej fazy, dzięki czemu ponownie wyszły na prowadzenie w meczu. Podobny przebieg miał ostatni, czwarty set. Mimo kilkukrotnego prowadzenia i ambitnej gry, pilanki nie wywiozły żadnego punktu z terenu wicemistrzyń.

Poniedziałkowe popołudnie to czas na starcie drużyn niepokonanych – Developresu SkyRes Rzeszów oraz Grupy Azoty Chemika Police. Spotkanie na szczycie lepiej rozpoczęło się dla policzanek. Prowadziły one przez większość seta, ale gospodynie nie zwiesiły głów i dogoniły swoje rywalki. W końcówce, granej na przewagi, lepsze były jednak przyjezdne. Dobrą dyspozycję utrzymywały też na początku drugiej partii. Drużyna z Rzeszowa znów goniła przeciwniczki, jednak wciąż pozostawała na dwa punkty z tyłu. Po czasie na żądanie trenera Chemik przyspieszył i był już pewny punktów do tabeli. Rzeszowianki musiały poprawić swoją grę, by myśleć jeszcze o zwycięstwie. Udawało im się to przez większość trzeciego seta, w którym prowadziły do stanu 17:17. Wtedy siatkarki z Polic znów odskoczyły i zakończyły mecz „do 0”.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (16:25, 22:25, 14:25)

MVP: Katarina Lazović

Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:1 (25:11, 20:25, 25:15, 25:17)

MVP: Julia Nowicka

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (26:28, 21:25, 23:25

MVP: Marlena Kowalewska