Liga Mistrzów: Bayer wygrywa, Krychowiak i Rybus nie zagrają na wiosnę w europucharach

• Data publikacji: 26.11.2019, 20:50

Bayer Leverkusen wygrał na wyjeździe 2:0 z Lokomotiwem Moskwa, tym samym zapewniając sobie grę w europucharach na wiosnę. Gole dla niemieckiego klubu zdobyli Sven Bender oraz Zhemaletidnov, który strzelił samobója.

Dzisiejszy mecz miał ogromne znaczenie w kwestii tego, kto będzie grał w europejskich pucharach na wiosnę. Gospodarze wyszli na spotkanie ogromnie zmotywowani i już od pierwszych minut ruszyli do ataku. W 10. minucie groźny strzał na bramkę oddał Grzegorz Krychowiak, ale z jego próbą poradził sobie Lukas Hradecky. Chwilę później piłka ugrzęzła w siatce, ale po drugiej stronie boiska. Futbolówka po rzucie rożnym poodbijała się jak w pinballu, trafiła w Zhemaletidnova, a następnie przekroczyła linię bramkową. Tym samym skrzydłowy Lokomotiwu zdobył gola samobójczego. To jednak nie zniechęciło gospodarzy, którzy nadal atakowali. Genialną okazję w 26. minucie zmarnował z kolei Anton Miranczuk, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, trafił prosto w golkipera. W pierwszej połowie świetną akcją popisali się także gracze Bayeru - zewnętrzną częścią stopy dośrodkował Leon Bailey, a bez przyjęcia, z woleja uderzył Karim Bellarabi. Strzał zawodnika gości jednak minimalnie minął lewy słupek, szkoda, bo mógł być to piękny gol.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło. W 54. minucie mecz "zabił" Sven Bender, który pięknym strzałem z powietrza, lewą nogą pokonał bramkarza. Fenomenalną asystą popisał się także Aranguiz, który z miejsca przerzucił całą linię defensywną rywala, wystawiając piłkę Benderowi. Sędzia Michael Oliver sprawdził jeszcze, czy Niemiec nie był na pozycji spalonej, jednak po chwili uznał gola Bayeru. Koncówka spotkania to rozpaczliwe ataki Lokomowitu, który jednak nie mógł sfinalizować żadnych akcji. Kolejne sytuajce marnował Eder, a także Aleksej Miranczuk. Ostatecznie Bayer wygrał na wyjeździe 2:0 i jest już pewny gry w europucharach wiosną 2020.

Lokomotiw Moskwa - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)

Bramki: 11' Zhemaletidnov (sam.), 54' Bender

Lokomotiw: Guilherme - Rybus, Howedes, Corluka, Ignatjew - An. Miranczuk, Barinow, Krychowiak, Zhemaletidnov (65' Kulikow) - Eder (77' Smolow), Al. Miranczuk

Bayer: Hradecky - Retsos, Tah, S. Bender, Wendell - Bellarabi (77' Alario), Aranguiz, Demirbay (90' L. Bender), Diaby - Volland, Bailey (46' Baumgartlinger)

Kartki: 42' Howedes, 67' Ignatjew, 68' Corluka, 83' Barinow - 77' Wendell

Sędziował: Michael Oliver