Liga Mistrzów EHF: porażka płocczan na koniec fazy grupowej

• Data publikacji: 27.11.2019, 20:30

Orlen Wisła Płock przegrała w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów EHF z IFK Kristianstad - 24:20. Mimo tej porażki, "Nafciarze" mieli już zapewniony awans do fazy pucharowej.

Płocczanom od pierwszych minut nie układała się gra na szwedzkim parkiecie, a wynik dla gospodarzy szybko otworzył Philip Henningsson. W odpowiedzi, ze skrzydła nie trafił Mikołaj Czapliński, a skuteczny po przeciwnej stronie był zaś Adam Nyfjall. Gospodarze rzucali kolejne bramki, nie pozwalając się zbliżyć ani na chwilę gościom. Świetnie punktowali Valter Chrintz oraz wspomniany wcześniej Nyfjall, a do przerwy IFK prowadził różnicą sześciu bramek - 15:9.

Po zmianie stron było jeszcze gorzej. Chrintz i Olafur Andres Gudmundsson szybko podwyższyli prowadzenie miejscowych, zaś wśród podopiecznych trenera Xaviera Sabate, grę starał się ciągnąć najlepszy Ziga Mlakar. Ostatecznie, ekipa z Mazowsza zmniejszyła nieco rozmiary porażki, przegrywając - 24:20.

IFK Kristianstad 24:20 Orlen Wisła Płock (15:9)

IFK Kristianstad: Kappelin, Larsson - Birkefeldt, Chrintz 10, Ehn 2, Einarsson 2, Gudmundsson 4, Halen, Hallen, Henningsson 1, Jaballah, Jurmala, Nyfjall 4, Ocvirk 1

Orlen Wisła Płock: Morawski, Kozłowski - Czapliński 3, Jankowski, Góralski, Kozłowski, Krajewski 2, Kowalski, Matulić 3, Mierzwicki, Mindegia 1, Mlakar 7, Piechowski 1, Ruiz 3, Stenmalm, Żabić, Zdrahala