Liga Mistrzów: remis na Anfield

• Data publikacji: 27.11.2019, 22:57

Liverpool FC zremisował u siebie w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z włoskim SSC Napoli, choć musiał gonić w tym meczu wynik.

Faworytem tego spotkania byli piłkarze "The Reds" i rzeczywiście, to oni, od samego początku nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Po kwadransie gry, Jurgen Klopp zmuszony był jednak dokonać zmiany i w miejsce kontuzjowanego Fabinho posłał na murawę Georginio Wijnalduma. W 21. minucie, na Anfield zapanowała cisza, gdy do bramki Alissona trafił Dries Mertens. Giovanni Di Lorenzo posłał górną piłkę z głębi pola, a Belg wbiegł w pole karne i z dość ostrego kąta strzelił w długi róg bramki. Gospodarze ruszyli do intensywniejszych ataków na bramkę Napoli, ale w pierwszej połowie wynik się już nie zmienił. Najbliżej wyrównania był w doliczonym czasie gry James Milner, ale przegrał pojedynek sam na sam z Alexem Meretem.

Po zmianie stron, nadal atakowali miejscowi, a w 57. minucie blisko szczęścia był Roberto Firmino. Brazylijczyk dopadł do odbitej w polu karnym piłki, strzelił w kierunku bramki, lecz jeden z obrońców wybił ją w ostatniej chwili z linii bramkowej. Cztery minuty później uderzał Mohamed Salah, ale jego próbę znakomicie wybronił Meret. W 65. minucie zrobiło się jednak - 1:1. Milner zacentrował futbolówkę z narożnika boiska, a głową do siatki skierował ją Dejan Lovren. Ostatecznie nic już się nie wydarzyło i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Liverpool FC - SSC Napoli 1:1 (0:1)

Bramki: 65' Lovren21' Mertens

Liverpool FC: Alisson - Gomez (57' Oxlade-Chamberlain), Lovren, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho (15' Wijnaldum), Milner (78' Alexander-Arnold) - Salah, Firmino, Mane

SSC Napoli: Meret - Rui, Koulibaly, Manolas, Maksimović - Ruiz, Zieliński (85' Younes), Allan, Di Lorenzo - Lozano (72' Llorente), Mertens (81' Elmas)

Żółte kartki: 90+1' Robertson - 90+2' Koulibaly, 90+4' Allan

Sędziował: Carlos Del Cerro (Hiszpania)