Liga Europy: Manchester United przegrywa w Kazachstanie

• Data publikacji: 28.11.2019, 18:40

FC Astana pokonała Manchester United! Kazachowie wygrali 2:1 i tym samym zdobyli swoje pierwsze punkty w obecnym sezonie Ligi Europy.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych - już w 10. minucie Manchester United wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jesse Lingard, który dzisiaj po raz pierwszy w karierze założył opaskę kapitana. W kolejnych minutach gracze Czerwonych Diabłów mieli wszystko pod kontrolą i nie pozwalali gospodarzom na tworzenie akcji. W 39. minucie ciekawy strzał z bliska oddał Mason Greenwood, ale był on skierowany zbyt w środek bramki, by zaskoczyć Nenada Erica. Do przerwy 1:0 dla United.

Po zmianie stron podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mieli bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia - w 55. minucie fatalnie jednak skiksował Tahith Chong. Holender zamiast umieścić piłkę w bramce po strzale z pola karnego, to wybił futbolówkę nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja momentalnie się zemściła - kilkanaście sekund później FC Astana zdobyła gola wyrównującego. Autorem bramki został Dmitri Shomko, który oddał celny strzał po ziemi z dosyć ostrego kąta. Kilka minut później było już 2:1 dla gospodarzy. Tym razem jednak to Di'Shon Bernard wbił piłkę do własnej siatki, niefortunnie blokując strzał. Warto odnotować z kolei 65. minutę, bowiem wtedy na boisku za Chonga pojawił się D'Mani Bughail-Mellor. Tym samym skład Manchesteru United był złożony tylko z Brytyjczyków - 10 Anglików i jednego Walijczyka. Goście ruszyli do odrabiania strat, ale byli bardzo nieskuteczni pod bramką Erica. W 78. minucie umiejętności bramkarza solidnie przetestował Mason Greenwood, który po dośrodkowaniu Luke'a Shawa uderzył z powietrza w okno bramki, ale jego próbę powstrzymał gracz Astany. Końcówka spotkania była w wykonaniu Czerwonych Diabłów bardzo niemrawa, przez co zawodnicy wracają do Anglii na tarczy.

FC Astana - Manchester United 2:1 (0:1)

Bramki: 55' Shomko, 62' Bernard (sam.) - 10' Lingard

FC Astana: Eric - Shomko, Logivnenko, Postnikov, Rukavina - Rotariu, Sigurjonsson, Maevskiy, Beysebekov - Murtazayev (90' Janga), Khizhnichenko (85' Pertsukh)

Manchester United: Grant - Laird, Tuanzebe, Bernard, Shaw - Garner (84' Ramazani), Levitt, Chong, Lingard, Gomes (88' Galbraith) - Greenwood

Kartki: 39' Sigurjonsson, 69' Logvinenko, 81' Beysebekov, 83' Shomko - 59' Levitt, 88' Ramazani

Sędziował: D. Rumsas (Litwa)