LSK: Legionovia lepsza w meczu sąsiadek

• Data publikacji: 29.11.2019, 23:05

W meczu sąsiadek z ligowej tabeli, DPD Legionovia Legionowo pokonała na wyjeździe Enea PTPS Piłę - 3:1, odskakując tym samym rywalkom na cztery punkty.

Trudno było wskazać faworyta tego starcia, gdyż obie drużyny prezentowały podobny poziom i zajmowały miejsca w tabeli obok siebie. Teoretycznie można było wskazać na pilanki, które miały atut własnego parkietu, ale już pierwszy set pokazał, że to Legionovia jest w dziś w lepszej dyspozycji. Przyjezdne gładko wygrały tę partię - 25:18 i objęły zasłużone prowadzenie w meczu. W kolejnym secie obudziły się gospodynie, wygrywając go do 21 i doprowadziły do remisu - 1:1. Bardzo zacięty był set numer trzy. Walka szła punkt za punkt i dopiero w końcówce zblokowane zostały ataki Pauli Słoneckiej, a "kropkę nad i", postawiły Olga Strantzali oraz powracająca po kontuzji Julie Oliveira Souza. Ostatnia, jak się potem okazało część meczu, również padła łupem legionowianek, które zwyciężyły w niej do 22, zapewniając sobie trzy punkty.

Enea PTPS Piła 1:3 DPD Legionovia Legionowo (18:25, 25:21, 23:25, 22:25)

Enea PTPS Piła: Kucharska, Urban, Gawlak, Baran, Słonecka, Bednarek, Saad (libero) oraz Szubert, Kazała, Ponikowska

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Fidon-Lebleu, Tokarska, Oliveira Souza, Strantzali, Łukasik, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Wójcik