PHL: zacięty mecz w Oświęcimiu, wpadka lidera

• Data publikacji: 29.11.2019, 22:35

W 26. kolejce Polskiej Hokej Ligi, najciekawiej było na lodowisku w Oświęcimiu, gdzie miejscowa Re-Piast Unia, po zaciętym boju, pokonała KH Energę Toruń - 4:3.

Re-Piast Unia Oświęcim 4:3 KH Energa Toruń

Kowalowka, Raska, Zatko, Protasenya - Jaworski, Grebenyuk, Fraszko

Spotkanie zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, czyli od szybkiego trafienia gospodarzy. Do toruńskiej bramki, w 4. minucie gry, strzelił Sebastian Kowalowka. Trzy minuty później wyrównał jednak Adrian Jaworski, wykorzystując dogranie od Artyoma Sadretdinova. Po kilku kolejnych chwilach, "Stalowe Pierniki" wyszły na prowadzenie, po bramce Alexandra Grebenyuka. Jednak jeszcze przed końcem pierwszej tercji, Unia odzyskała swoje prowadzenie. W odstępie kilkudziesięciu sekund, gole zdobywali Dominik Raska i Miroslav Zatko. W drugiej odsłonie nic ciekawego się nie wydarzyło, ale w połowie trzeciej do remisu doprowadził kapitan torunian Bartosz Fraszko. Ostatnie słowo należało jednak do oświęcimian, a konkretnie do Anatoliya Protasenyi, który zapewnił im trzy punkty.