LOTTO Superliga: druga porażka Energi Manekina, Grodzisk lepszy w Toruniu

• Data publikacji: 30.11.2019, 11:22

W zakończonej wczoraj 9. kolejce LOTTO Superligi tenisa stołowego miał miejsce mecz na szczycie tabeli. Niesamowici w tym sezonie torunianie podejmowali u siebie obecnego mistrza Polski z Grodziska Mazowieckiego.

Pierwszy mecz był starciem Japończyków. Yuki Hirano w barwach gospodarzy mierzył się z Masaki Yoshidą reprezentującym drużynę gości. Pierwszy set padł łupem zawodnika torunian, lecz następne 3 były już zwycięskie dla Yoshidy i Dartom Bogoria prowadziła w meczu 1:0.

Jako drudzy przy stole stanęli dawni klubowi koledzy. Konrad Kulpa podejmował Czecha Pavla Sirucka, który kilka sezonów temu reprezentował jeszcze toruńskie barwy. Zdecydowanie lepszy w tym spotkaniu okazał się zawodnik z Grodziska pokonując Kulpę pewnie 3:0.

Ostatni mecz czwartkowego wieczoru rozstrzygnął się pomiędzy Tomaszem Kotowskim a Markiem Badowskim. Pierwszy set, podobnie jak w 1. meczu, padł łupem torunianina, lecz Badowski w porę się ocknął i ostatecznie zwyciężył Kotowskiego 3:1. W całym meczu tenisiści z Grodziska wygrali 3:0 i utrzymali pozycję lidera w tabeli.

Energa Manekin Toruń 0:3 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Yuki Hirano 1:3 Masaki Yoshida

Konrad Kulpa 0:3 Pavel Sirucek

Tomasz Kotowski 1:3 Marek Badowski