LaLiga: obrońcy zapewniają trzy punkty Realowi

• Data publikacji: 30.11.2019, 14:57

Real Madryt po ciężkim spotkaniu wywozi bardzo cenne trzy punkty z terenu Deportivo Alaves. Królewscy zwyciężyli 2:1 po golach obrońców - Sergio Ramosa i Daniego Carvajala.

Obie drużyny przez długi czas się rozkręcały. Mimo to na boisku rządził Real Madryt, który kontrolował sytuację na murawie, bardzo rzadko oddawał piłkę rywalom i nie pozwolił im nawet na choćby jeden celny strzał na bramkę. Królewscy mimo to nie potrafili wykreować sobie klarownych sytuacji, które mogłyby realnie zagrozić gospodarzom. W 18. minucie Isco zmarnował bardzo dobrą szansę na gola, po tym jak Carvajal wystawił mu piłkę na 11. metr. Hiszpan jednak fatalnie przestrzelił. W kolejnych minutach goście nie byli już w stanie bardziej zagrozić Deportivo Alaves.

Real rozkręcił się dopiero po przerwie. Już w 52. minucie graczy z Madrytu na prowadzenie wyprowadził Sergio Ramos. Obrońca w swoim stylu wbiegł w pole karne podczas rzutu wolnego i zamienił dośrodkowanie Toniego Kroosa na gola. Hiszpan jest nieoceniony w takich sytuacjach dla Realu, co udowodnił dziś ponownie. Kilka minut później Ramos jednak stał się antybohaterem, kiedy sfaulował rywala w swoim polu karnym. Sędzia ostatecznie pokazał żółtą kartkę kapitanowi Królewskich i przyznał rzut karny dla Deportivo. Do piłki podszedł Lucas Perez i nie pomylił się przy strzale, jednocześnie wyrównując stan spotkania. Real Madryt jednak długo nie czekał i już w 69. minucie się zrewanżował, a dokładniej zrobił to Dani Carvajal, który dobił odbity strzał Isco i z najbliższej odległości przywrócił swojej drużynie prowadzenie. Deportivo Alaves w ostatnim kwadransie rzuciło się do ataku, by powalczyć jeszcze o jeden punkt. Gospodarze zdołali nieco stłamsić rywali i zdecydowanie częściej niż dotychczas przebywali pod bramką Alphonse'a Areoli, ale nie byli w stanie trafić do siatki. Co ciekawe, Alaves miało w drugiej połowie aż 8 rzutów rożnych, jednak ani razu nie było w stanie tego stałego fragmentu gry zamienić na gola. Tym samym Real Madryt wywozi ważne trzy punkty i wskakuje na fotel lidera LaLigi.

Deportivo Alaves - Real Madryt 1:2 (0:0)

Bramki: 65' Perez (k.) 52' Ramos, 69' Carvajal

Alaves: Pacheco - Aguirregabiria, Navarro, Laguardia, Duarte - Vidal, Wakaso (82' Garcia), Pina (76' Pons), Rioja (60' Burke) - Perez, Joselu

Real: Areola - Carvajal, Militao, Ramos, Marcelo - Modrić (80' Valverde), Casemiro, Kroos - Bale (67' Rodrygo), Isco (90' Mendy), Benzema

Kartki: 7' Vidal, 45+1' Pina, 67' Perez, 79' Duarte - 32' Modrić, 63' Ramos, 80' Militao

Sędziował: G. Cuadra