Serie A: niespodzianka w Turynie

• Data publikacji: 01.12.2019, 14:22

W 14. kolejce Serie A Juventus tylko remisuje z US Sassuolo 2:2 na własnym stadionie. To pierwsza strata punktów podopiecznych Maurizio Sarriego od październikowego starcia z Lecce. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Niedzielne granie w Serie A rozpoczęło starcie Juventusu Turyn z US Sassuolo. Mistrz kraju przystępował do tego spotkania po pokonaniu Atletico w Lidze Mistrzów z chęcią przedłużenia ligowej serii czterech kolejnych zwycięstw. Niespodziewanie w wyścigu o tytuł nie ustępuje Starej Damie Inter, który traci zaledwie jeden punkt. Coraz lepsza postawa podopiecznych Maurizio Sarriego pozwalała wierzyć, iż zawodzące w tym sezonie Sassuolo nie sprawi w Turynie niespodzianki. Obie drużyny dzielą w tabeli aż 22 „oczka”, a Neroverdi mają tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Dodatkowo ostatnie siedem potyczek między zespołami kończyło się zwycięstwem Juventusu.

Pomimo porażki z Lazio w ostatniej kolejce Sassuolo zaprezentowało się wyjątkowo dobrze. Cenny punkt straciło w doliczonym czasie gry. Dawało to nadzieję na dobrą postawę piłkarzy gości również w meczu ze Starą Damą. I to właśnie podopieczni Roberto De Zerbiego stworzyli pierwszą ciekawą okazję. W 5. minucie Hamed Junior Traore oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wprost w Gianluigiego Buffona, który zastępował Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko, ale Emre Can po świetnym podaniu Gonzalo Higuaina nie trafił w piłkę w doskonałej sytuacji. W 9. minucie świetną interwencją po uderzeniu niemieckiego pomocnika popisał się Stefano Turati. Chwilę później wykazać musiał się golkiper gospodarzy, który powstrzymał uderzenie Georgiosa Kyriakopoulosa. Świetne tempo narzucili piłkarze obu drużyn w tym spotkaniu.

W 19. minucie Jeremie Boga oddał niecelny strzał po dobrej akcji drużyny z Reggio-Emilia, a po chwili Juventus był już na prowadzeniu. Stefano Turatiego pokonał Leonardo Bonucci, który świetnie podłączył się do ofensywnej akcji i płaskim strzałem rozpoczął strzelanie w Turynie. To pierwsza bramka wpuszczona przez osiemnastolatka w elicie. Jak szalony od pierwszych minut był to mecz, pokazał fakt, iż już po chwili na tablicy widniał wynik 1:1. Tym razem Jeremie Boga uderzył celnie i nie dał szans Buffonowi na skuteczną interwencję. Po tej wymianie ciosów, tempo spotkania trochę się uspokoiło. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale brakowało w ich akcjach dokładności. Swoich sił próbowali Cristiano Ronaldo czy Gonzalo Higuain, lecz nieskutecznie. W 35. minucie Manuel Locatelli oddał strzał zza pola karnego, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Starej Damy. Sassuolo postawiło się gospodarzom, dzięki czemu oglądaliśmy bardzo dobre 45 minut.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W 47. minucie Sassuolo wyszło na prowadzenie! A to za sprawą serii błędów w defensywie podopiecznych Maurizio Sarriego, którą na bramkę zamienił Francesco Caputo. Juventus próbował szybko odpowiedzieć. Najpierw Ronaldo świetnie uderzał z rzutu wolnego, a po chwili próbował Higuain. W obu sytuacjach świetnie zachował się młody bramkarz gości. W 61. minucie Ronaldo umieścił piłkę w siatce, ale znajdował się w tej akcji na pozycji spalonej. Wejście na boisko Paulo Dybali ożywiło grę Starej Damy i dało wymierny efekt. W 68. minucie Ronaldo wykorzystał rzut karny, który wywalczył Argentyńczyk po faulu Filipo Romagni. Gospodarze dominowali, ale nie potrafili objąć prowadzenia. Szansę na odpowiedź w 77. minucie miało również Sassuolo, lecz słabo uderzył Locatelli. Juventus próbował wszelkich środków, ale nie przynosiły one pozytywnych efektów. W 87. minucie ponownie świetną interwencją popisał się Turati po strzale Aarona Ramseya. Ostatecznie Stara Dama nie zdołała zdobyć bramki na wagę zwycięstwa i niespodziewanie tylko remisuje z Sassuolo.

Juventus Turyn - US Sassuolo 2:2 (1:1)

Bramki: 20' Bonucci, 68' Ronaldo – 23' Boga, 47' Caputo

Juventus Turyn: Buffon – CuadradoBonucci, de LigtAlex Sandro – Can (54' Matuidi)PjanićBentancur – Bernardeschi (53' Dybala) – Higuain (79' Ramsey), Ronaldo

US Sassuolo: Turati – Toljan, Marlon, RomagnaKiriakopoulos – Magnanelli, Locatelli – Djuricić (72' Muldur)Traore (62' Duncan), Boga (90' Peluso) – Caputo

Żółte kartki: 88' Pjanić- 39' Djuricić, 65' Locatelli, 78' Toljan, 81' Kiriakopoulos, 87' Muldur

Sędziował: Federico La Penna (Rzym)