Serie A: Napoli znów bez wygranej

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 01.12.2019, 19:57

SSC Napoli przegrało na własnym stadionie z Bologną 1:2 w meczu 14. kolejki Serie A. Był to już szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa ekipy z Neapolu w lidze.

Lepiej od początku meczu wyglądali piłkarze Napoli, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Goście byli natomiast bardzo nerwowi i nie potrafili spokojnie wyprowadzić piłki. Przewaga Napoli znalazł odzwierciedlenie w sytuacjach bramkowych. W 10. minucie minimalnie pomylił się Fabian Ruiz, a sześć minut później piłka znalazła się w bramce Łukasza Skorupskiego. Gol nie został jednak uznany, gdyż na spalonym był Hirving Lozano.

Skorupski zaliczył kilka udanych interwencji m.in. po strzale Lorenzo Insigne z rzutu wolnego. Jedna groźną sytuacje stworzyła sobie Bologna w pierwszej połowie. W 34. minucie po płaskim dośrodkowaniu na bramkę strzelał Blerim Dzemaili i pomylił się o centymetry. Napoli otworzyło wynik spotkania w 41. minucie. Skorupski obronił strzał zza pola karnego Insigne, ale przy dobitce Fernando Llorente nie miał już szans.

Po przerwie Bologna zaczęła grać bardziej zdecydowanie. Jednak Napoli pierwsze miało okazję na podwyższenie prowadzenia. Insigne po samotnym rajdzie uderzył z dystansu, ale udanie interweniował Skorupski. Nastawienie Bolonii przyniosło skutek i w 58. minucie zmiennik Andreas Skov Olsen doprowadził do wyrównania, wykorzystując niefortunne wybicie Kalidou Koulibaly'ego.

Napoli chciało odzyskać prowadzenie. Dwa razy Skorupskiego postraszył Mertens, a raz na strzał z dystansu zdecydował się Zieliński, ale był on niecelny. Zamiast prowadzenia, Napoli od 80. minuty zaczęło przegrywać. Dzemaili zagrał prostopadle do Nicoli Sansone, a ten pokonał Davida Ospinę. Napoli walczyło jeszcze o wyrównanie. Prawie udało się to w doliczonym czasie gry. Llorente przyjął piłkę na klatkę piersiową czym ograł obrońców i z bliskiej odległości pokonał polskiego bramkarza. Jednak Hiszpan był na spalonym i sędzia bramki nie uznał. Tym samym Napoli przegrało z Bologną 1:2 i pozostaje bez zwycięstwa w lidze od sześciu spotkań.

SSC Napoli - Bologna FC 1:2 (1:0)

Bramki: 41' Llorente - 58' Skov Olsen, 80' Sansone

Napoli: Ospina - Maksimović, Manolas, Koulibaly, Di Lorenzo - Ruiz, Elmas (65' Mertens), Zieliński, Insigne - Lozano (82' Younes), Llorente

Bologna: Skorupski - Tomiyasu, Bani, Danilo, Denswil - Dzemaili, Medel (62' Svanberg), Poli - Orsolini (46' Skov Olsen), Palacio (85' Destro), Sansone

Kartki: Koulibaly - Medel, Poli, Denswil, Destro, Dzemaili

Sędzia: Fabrizio Pasqua (Włochy)