PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków przegrywa dziewiąty mecz z rzędu
C-byPietia

• Dodał: Aleksander Kurcoń
  • Data publikacji: 01.12.2019, 19:30

Czarne chmury nad Reymonta 22 nie znikają. Wisła Kraków przegrała dziewiąty mecz z rzędu, tym razem z Lechią Gdańsk 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Flavio Paixao.

Wisła Kraków rozegrała dziś drugi mecz z nowym trenerem. Okazało się jednak, że zawodnikom nadal towarzyszy stara forma. Początek dzisiejszego spotkania na Reymonta nie wyglądał ciekawie, a pierwszy kwadrans gry toczył się w mało zachwycającym tempie. Wisła Kraków częściej posiadała piłkę, Jakub Błaszczykowski próbował zrobić różnicę na skrzydle, ale dobrze ustawiona obrona Lechii nie pozwalała rywalom na przedostanie się pod pole karne. Gdańszczanie jednak nie zapominali także o grze ofensywnej, co już w 31. minucie przyniosło zamierzony skutek - Sławomir Peszko szczęśliwie dograł piłkę do Flavio Paixao, a ten z pola karnego pokonał Buchalika, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. W pierwszej połowie Wisła próbowała jeszcze zdobyć gola wyrównującego, ale jałowe okazały się zarówno ataki pozycyjne, jak i stałe fragmenty gry.

Po zmianie stron obraz gry nadal był w miarę podobny. Wisła starała się gonić wynik, ale dośrodkowania z obu bocznych sektorów boiska rzadko kiedy znalazły drogę do partnera z ataku. Lechia zaś dobrze kontrolowała sytuację na boisku, od czasu do czasu zapędzając się pod bramkę Buchalika - próby strzałów, czy to Łukasika, czy Peszki były jednak blokowane. W 79. minucie bramkarz Białej Gwiazdy z kolei obronił świetny strzał Lukasa Haraslina. Chwilę później zrewanżować się mógł Jean Carlos, ale Hiszpan mimo dogodnej sytuacji oddał bardzo niecelny strzał. Minuty upływały, a zespół z Pomorza nadal utrzymywał minimalną przewagę. Ostatecznie podopieczni trenera Stokowca dowieźli do końca prowadzenie 1:0 i tym samym zabierają do Gdańska trzy punkty. Wisła nadal znajduje się na dnie tabeli PKO Ekstraklasy.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramki: 31' Paixao

Wisła: Buchalik - Sadlok, Janicki, Klemenz, Burliga - Basha, Mak (71' Carlos), Pawłowski (76' Buksa), Drzazga (29' Chuca), Błaszczykowski - Brożek

Lechia: Alomerović - Fila, Nalepa, Maloca, Makowski - Łukasik, Gajos, Peszko (77' Arak), Wolski (69' Sobiech), Haraslin - Paixao

Kartki: 33' Peszko, 52' Nalepa, 82' Arak, 87' Haraslin

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)