PlusLiga: kolejna porażka Będzina, słaba postawa zawiercian i suwałczan

• Data publikacji: 03.12.2019, 13:02

W siatkarskiej PlusLidze mężczyzn zakończyła się ósma kolejka zmagań. W meczu na szczycie, Jastrzębski Węgiel ograł PGE Skrę Bełchatów, a swoje mecze wygrały też Verva Warszawa Orlen Paliwa oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

MKS Będzin 1:3 Trefl Gdańsk

Gospodarze przegrali kolejny mecz z rzędu i nadal pozostają jedyną drużyną bez punktów. Choć wydawało się, że przełamanie nastąpi właśnie w tym starciu, ponieważ będzinianie prowadzili już 17:10 i 23:18, ale coś się potem zacięło. Na zagrywce u gości pojawił się Paweł Halaba, a skutecznie z kontr punktował Bartosz Filipiak i dopiero w grze na przewagi zwyciężyli gdańszczanie - 30:28. W drugim secie gospodarze znów wypuścili z rąk sporą przewagę, lecz tym razem bez konsekwencji. Dzięki Rafałowi Farynie oraz Rafałowi Sobańskiemu, MKS triumfował do 21 i wyrównał stan tej rywalizacji. To było jednak wszystko na co było stać zespół z Będzina. Trefl wygrał kolejne odsłony do 23 oraz 27, zdobywając ostatecznie trzy punkty.

Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 Cerrad Enea Czarni Radom

Do sporej niespodzianki doszło w Zawierciu, gdzie faworyzowani gospodarze przegrali z ekipą z Radomia. Już po dwóch partiach, w których radomianie wygrywali do 19 i 23, było wiadomo, że o punkty będzie im ciężko. Kolejnego seta udało się zawiercianom wygrać do 21, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy zwyciężyli - 25:17. Radomian do zwycięstwa poprowadził tercet - Atanasis Protopsaltis, Karol Butryn, Wojciech Włodarczyk, którzy świetnie punktowali ze skrzydeł oraz z pola zagrywki.

Ślepsk Malow Suwałki 0:3 Cuprum Lubin

Zaskakujący przebieg miało spotkanie w Suwałkach, gdzie beniaminek gładko przegrał z przeciętnym Cuprum Lubin. Gospodarze zagrali bardzo słabo praktycznie w każdym elemencie gry. W pierwszym secie zostali stłamszeni, przegrywając go do 12. W kolejnych odsłonach było nieco lepiej, ale goście dość pewnie zwyciężali do 21 i 22, a cały mecz - 3:0.