Koszykówka - LM: dramatyczna porażka "Twardych Pierników"

• Data publikacji: 03.12.2019, 22:15

W 7. kolejce Ligi Mistrzów FIBA, w ramach grupy "A", Polski Cukier Toruń przegrał nieznacznie po dwóch dogrywkach w wyjazdowym meczu z FILOU Oostende - 105:103.

Koszykarze z Torunia po raz kolejny przegrali w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów FIBA. Tym razem po niezwykle dramatycznym meczu z belgijskim FILOU Oostende, który powinni wygrać, a zeszli z parkietu na tarczy po rozegraniu dwóch dogrywek. "Twarde Pierniki" robiły wszystko aby przełamać wreszcie fatalną serię porażek w europejskich pucharach, ale znowu zabrakło im trochę szczęścia. Świetnie punktowali Chris Wright i Keith Hornsby, ale pod koniec drugiej dogrywki gospodarze skończyli dwie akcje punktowe z faulem, a na koniec Mikołaj Ratajczak wystawił piłkę do Braiana Angoli, który samotnie pomknął z nią do kosza, przesądzając o triumfie Belgów.

FILOU Oostende 105:103 Polski Cukier Toruń (19:24, 16:16, 22:25, 27:19, 8:8, 13:11)

FILOU Oostende: Braian Angola 33, Dusan Djordjevic 16, Shevon Thompson 16, Simon Buysse 16, Keye van der Vuurst de Vries 12, Amar Sylla 8, Jean-Marc Mwema 4, Yannick Desiron 0, Servaas Buysschaert 0

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 31, Keith Hornsby 23, Alade Aminu 18, Aaron Cel 13, Kyle Weaver 11, Bartosz Diduszko 4, Mikołaj Ratajczak 3, Aleksander Perka 0, Jakub Schenk 0, Ignacy Grochowski 0