Totolotek Puchar Polski: powrót Lechii w wielkim stylu

• Data publikacji: 04.12.2019, 19:39

Broniąca Pucharu Polski Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 3:2 (0:2) w meczu 1/8 finału. Gdańszczanie do 50. minuty byli drużyną gorszą, ale zaliczyli znakomity comeback i zameldowali się w kolejnej rundzie.

Obie ekipy od początku grały zachowawczo. Śmielej poczynali sobie jednak goście, tworząc okazje zwłaszcza po rajdach lewym skrzydłem. Częściej znajdowali się przy piłce, jednak gdy już oddawali strzały, te okazywały się zupełnie nieudane. To uległo zmianie w 27. minucie, gdy pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Żivec. Stracony gol nieco rozruszał gdańszczan, ale nie poskutkował wyrównaniem. Wręcz przeciwnie - lubinianie jeszcze przed przerwą podwyższyli za sprawą Bohara i do przerwy znajdowali się w komfortowej sytuacji.

Pierwsze pięć minut drugiej połowy nie zwiastowało tragedii Zagłębia. Goście zepchnęli rywali do głębokiej defensywy, zagrażając dośrodkowaniami z rzutów wolnych i rożnych. Jedna kontra starczyła, aby losy spotkania się odmieniły. Najpierw płaskim uderzeniem z  dystansu kontakt nawiązał Makowski, a po chwili wyrównał Haraslin i mecz zaczął się na nowo.

Ważne wydarzenie miało miejsce w 60. minucie spotkania. Fila upadł na murawę w polu karnym rywali, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Zmienił jednak zdanie po podpowiedzi z wozu VAR i osobistym obejrzeniu powtórki. Tym samym w 63. minucie gospodarze wykonywali rzut karny, którego na gola zamienił Paixao.

Jeśli kibice z Lubina mieli nadzieję na doprowadzenie do remisu, stracili ją w 86. minucie. Żivec początkowo obejrzał żółtą kartkę za faul w polu karnym Lechii, ale sędzia znów zszedł obejrzeć powtórkę, a następnie zmienił kolor kartonika na czerwony.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:2 (0:2)

bramki: Makowski (54'), Haraslin (55'), Paixao (63' - karny) - Żivec (27'), Bohar (43')

Lechia: Alomerović – Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović – Łukasik (46' Sobiech), Makowski – Peszko (76. Wolski), Lipski, Haraslin (87. Arak) – Paixao (k)

Zagłębie: Forenc – Kopacz, Zivec, Starzyński, Białek (79. Sirk), Poręba (78. Szysz), Guldan (k) (46' Dąbrowski), Bohar, Czerwiński, Oko, Slisz

żółte kartki: Oko, Starzyński

czerwona kartka: Żivec (86')

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)