Premier League: siedem goli na Anfield, 201. ligowe Derby Merseyside dla LFC!

• Data publikacji: 04.12.2019, 22:10

Liverpool FC wygrał 201. ligowe Derby Merseyside, pokonując ekipę Evertonu FC - 5:2. Bohaterem wieczoru okazał się być Divock Origi, który zdobył dwa gole. Po jednym trafieniu dołożyli Xerdan Shaqiri, Sadio Mane i Georginio Wijnaldum.

Faworytem tego derbowego starcia byli rzecz jasna "The Reds" i szybko potwierdzili te przypuszczenia, zdobywając prowadzenie po upływie sześciu minut gry. Sadio Mane zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Divocka Origi'ego, a Belg położył Jordana Pickforda na murawie i posłał ją do pustej bramki. Nieco ponad dziesięć minut później, Mane asystował po raz drugi. Tym razem przy trafieniu Xerdana Shaqiriego, który kopnął futbolówkę w kierunku dalszego słupka bramki Evertonu. Jednak w 21. minucie, goście złapali kontakt. Michael Keane okazał się najsprytniejszy w szesnastce, wykorzystując spore zamieszanie, dopadł do odbitej piłki i z bliska wepchnął ją do siatki. Po kolejnych dziesięciu minutach znów padł gol. Dejan Lovren zagrał dalekie podanie z własnej połowy, a Origi przelobował bramkarza, podwyższając prowadzenie gospodarzy. To jednak nie był jeszcze koniec emocji w pierwszych 45 minutach. Najpierw, na - 4:1, trafił Mane, a w trzeciej minucie doliczonego czasu, drugą bramkę dla "The Toffees" strzelił Richarlison.

Po zmianie stron, więcej dogodnych okazji do zdobycia goli mieli podopieczni Marco Silvy. Lucas Digne minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką, uderzając z rzutu wolnego, Richarlison nie wykorzystał dokładnego dośrodkowania z rzutu rożnego i skierował futbolówkę wprost do "koszyczka" Adriana, zaś Moise Kean chybił, strzelając minimalnie obok lewego słupka. Te niewykorzystane okazje zemściły się na przyjezdnych w 90. minucie meczu. Roberto Firmino zabawił się z kilkoma obrońcami, wyłożył piłkę do Georginio Wijnalduma, a Holender płaskim uderzeniem ustalił końcowy rezultat na - 5:2. To oznaczało, że 201. ligowe Derby Merseyside wygrali gospodarze.

Liverpool FC - Everton FC 5:2 (4:2)

Bramki: 6', 31' Origi, 17' Shaqiri, 45' Mane, 90' Wijnaldum - 21' Keane, 45+3' Richarlison

Liverpool FC: Adrian - Alexander-Arnold (83' Gomez), Lovren, van Dijk, Robertson - Milner, Wijnaldum, Lallana (72' Henderson) - Shaqiri, Origi (73' Firmino), Mane

Everton FC: Pickford - Digne, Keane, Mina, Holgate, Sidibe (33' Bernard) - Richarlison, Sigurdsson, Davies (72' Schneiderlin), Iwobi - Calvert-Levin (60' Kean)

Żółte kartki: 27' Alexander-Arnold - 31' Richarlison, 67' Davies

Sędziował: Mike Dean (Anglia)